Kawiarnie pod zieloną chmurką
  
Kawiarnie pod zieloną chmurką

Pierwsze cieplejsze dni powodują reorganizację przestrzeni na zewnątrz budynków, które pełnią funkcję gastronomiczną. To wtedy w centrach miast wielu restauratorów oraz hotelarzy decyduje się na przygotowanie letniego ogródka piwnego, restauracyjnego czy kawiarnianego. Pamiętajmy, że ich wygląd musi spełniać określone warunki estetyczne, aby współgrać i podkreślać zaplanowaną przestrzeń miejską. Ale jak sprawić, aby nasz ogródek przyciągał i stał się jednym z ulubionych miejsc klientów?

 


„Jak cię widzą, tak cię piszą”. To stare powiedzenie znane jest wszystkim i niejeden pensjonat czy restauracja, znajdująca się zwłaszcza w pobliżu drogi, mogła się o tym przekonać. Bardzo często bowiem klienci zatrzymują się przy obiektach, które po prostu „wpadną im w oko”. Dla pewnej grupy ludzi niezwykle ważne jest nie tylko, gdzie dana restauracja jest usytuowana, ale także jak wygląda. Dobrze zaplanowana przestrzeń wokół małych obiektów szybko zaprocentuje. Klienci, którzy wybrali raz nasz obiekt ze względu na jego lokalizację, a oprócz tego wizualnie przypadł im do gustu, z większym prawdopodobieństwem powrócą do tego miejsca i, co ważne, polecą go swoim znajomym.

Zielona wizytówka firmy…

Pamiętajmy, że to, co widzimy dookoła budynku czy firmy, to jej wizytówka. Potencjalny klient lub współpracownik już na tej podstawie wyrabia sobie zdanie o tym, jak on sam może zostać tu obsłużony czy potraktowany. Korzystny wizerunek kształtowany także przez zadbane otoczenie firmy jest w dzisiejszych czasach tak samo niezbędny, jak własna strona internetowa. Liczy się bowiem i treść, i forma. Otoczenie powinno być więc estetyczne i starannie utrzymane. Na odpowiedni design ma wpływ mnóstwo czynników: styl, w jakim obiekt jest urządzony, jakość i sposób wykonania poszczególnych elementów, a także to, jak są one konserwowane. W dużych aglomeracjach miejskich może być o tyle trudniej, gdyż aby się wyróżnić, należy przyjąć zaskakujące i niesztampowe rozwiązania. Co ciekawe, to właśnie w tych miastach konkurencja wymusza na właścicielach kreatywne rozwiązania. W małych miejscowościach najczęściej właściciele nie wychodzą poza przyjęte schematy, aranżują przestrzeń przy pomocy firmowych parasoli, stołów i krzeseł. Klientom potrzeba jednak czegoś więcej. Coraz więcej Polaków podróżuje i widzi najnowsze trendy, ich upodobania estetyczne się zmieniają, dlatego należy dostarczać im nowych bodźców. Okazuje się, że w poprawie wizerunku obiektu bardzo przydatne do tego mogą być rośliny. Nie tylko wizualnie pomogą upiększyć przestrzeń, ale też wpłyną pozytywnie na ludzi. Bo kto z nas nie chciałby przebywać w miejscu pełnym koloru i zapachu w otoczeniu bardziej naturalnym i przyjaznym?


Restauracja 2/2012, STYL & DESIGN
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail