Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


J@k porozumiewać się z wyszukiwarką

2013-02-12

Nawet najładniejsza strona internetowa jest bez wartości, jeśli nie trafi na nią użytkownik. W polskim internecie bardzo trudno znaleźć przykłady dobrze zrobionych stron internetowych restauracji.

Bardzo często strony wykonane są we flashu, który jest doskonałym narzędziem, jednak jego prawidłowe używanie w celu tworzenia całych stron www, pozwalające użytkownikom łatwo korzystać ze strony, jest trudne i mało która firma potrafi to robić dobrze. Dodatkowo flash uniemożliwia współpracę strony www z algorytmami wyszukiwania, chyba że się o to zadba. Zajmiemy się jednak głównie stronami, które zawierają pełen kod html i które mogą być normalnie indeksowane przez wyszukiwarki. Postaram się odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie współpracować z Google, aby sprowadzić użytkowników na stronę www restauracji.

 

rs-2013-01-38Internet stał się jakby wielkim placem targowym, daje nam możliwość bezpośredniej komunikacji z klientem. Trzeba jednak do tego klienta dotrzeć, trzeba „przekrzyczeć” innych sprzedawców – słowem musimy dać się znaleźć. Taki plac targowy opisany został w biblii współczesnej komunikacji internetowej „Cluetrain Manifesto” – książka ta zapoczątkowała erę komunikacji indywidualnej i społecznościowej, dając wskazania, jak szukać odpowiedzi na indywidualne potrzeby użytkowników. Restauracja jest doskonałym przykładem odpowiedzi na takie zindywidualizowane zapotrzebowanie.

 

Google jest najważniejszy

Google jest obecnie najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Dzięki swej popularności, obecności na listwach przeglądarek oraz w portalach (np. onet.pl) ponad 97 proc. użytkowników internetu korzysta z tej wyszukiwarki. W Polsce wyszukiwarka Google to najpopularniejsza wśród internautów strona, którą odwiedza co miesiąc prawie 17 mln użytkowników! Zwykle od 50 do 70 proc. ruchu na stronie www pochodzi właśnie z tej wyszukiwarki, z czego w większości są to nowi użytkownicy. Pozostałe wizyty to internauci, którzy już znają stronę (tzw. powracający) lub ci, którzy spotkali się z reklamą lub informacją o adresie www restauracji w innych mediach. Warto zauważyć, że kontakt z komunikatem reklamowym – np. radiowym – nie musi przełożyć się wprost na wpisanie przez użytkownika poprawnego adresu strony www. Najczęściej zapamięta on charakterystyczny slogan, nazwę ulicy lub fragment nazwy restauracji i aby dowiedzieć się więcej, wpisze tę zapamiętaną informację w okienko wyszukiwania Google. Dlatego najważniejszym jest zwrócenie uwagi na związane z restauracją słowa lub frazy i w jaki sposób strona restauracji jest widoczna w wynikach wyszukiwania Google. Niestety, z doświadczenia i badań wiadomo także, że użytkownicy korzystają w większości z pierwszej strony wyników wyszukiwania, a jeśli są bardzo dociekliwi, w najlepszym wypadku dochodzą do strony trzeciej. Dalej dociera wyłącznie znikomy procent użytkowników. Jednak na pierwszej stronie znajduje się tylko 10 linków z tzw. głównego indeksu, ale są jeszcze do dyspozycji takie możliwości, jak reklama Adwords, mapy czy miejsca Google (places), także pozwalające znaleźć się na pierwszej stronie wyników, a które są jak na razie bardzo rzadko poprawnie wykorzystywane przez polskie restauracje.

Na to, jak wysoko w wynikach wyszukiwania znajduje się strona, bardzo istotny wpływ mają przede wszystkim jej budowa, treść, ruch jaki mamy na stronie w stosunku do stron konkurencyjnych, odesłania, a także czas życia strony w internecie. Wynik wyszukiwania jest zależny od słów czy też fraz, według których...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności