Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Zmiany w CIT i VAT

2013-02-12

Wraz z nadejściem nowego roku w życie weszły kolejne zmiany w przepisach podatkowych. Najbardziej rewolucyjne wydają się przepisy mające na celu przeciwdziałanie zatorom płatniczym, wprowadzone zarówno w podatkach dochodowych, jak i w podatku od towarów i usług. Nowe przepisy to także uproszczenia dokumentacyjne – do lamusa odchodzą faktury wewnętrzne, a na scenę wkracza nowy gracz, czyli faktura uproszczona.

 

W założeniu nowe przepisy mają motywować podatników do szybszego regulowania swoich zobowiązań wobec kontrahentów. Restaurator, który będzie z płatnością zbyt długo zwlekał, nie zaliczy niezapłaconej kwoty do kosztów podatkowych i nie odliczy naliczonego VAT-u do czasu uregulowania swoich zobowiązań.

rs-2013-01-43

Konsekwencje niezapłaconej faktury

Restaurator, który w terminie 30 dni od daty upływu terminu płatności nie ureguluje kwoty wynikającej z faktury, rachunku, umowy lub innego dokumentu (gdy nie istniał obowiązek wystawienia faktury lub rachunku), nie będzie miał możliwości traktowania takiej kwoty jako kosztu uzyskania przychodów. A jeśli takiej kwalifikacji już dokonał, będzie zobowiązany do skorygowania – w tym wypadku zmniejszenia – rozpoznanych kosztów uzyskania przychodów. Zmniejszenia dokonuje się w miesiącu, w którym upływa 30. dzień od daty upływu terminu płatności....

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności