Zmiany w CIT i VAT
  
Zmiany w CIT i VAT

Wraz z nadejściem nowego roku w życie weszły kolejne zmiany w przepisach podatkowych. Najbardziej rewolucyjne wydają się przepisy mające na celu przeciwdziałanie zatorom płatniczym, wprowadzone zarówno w podatkach dochodowych, jak i w podatku od towarów i usług. Nowe przepisy to także uproszczenia dokumentacyjne – do lamusa odchodzą faktury wewnętrzne, a na scenę wkracza nowy gracz, czyli faktura uproszczona.

 

W założeniu nowe przepisy mają motywować podatników do szybszego regulowania swoich zobowiązań wobec kontrahentów. Restaurator, który będzie z płatnością zbyt długo zwlekał, nie zaliczy niezapłaconej kwoty do kosztów podatkowych i nie odliczy naliczonego VAT-u do czasu uregulowania swoich zobowiązań.

rs-2013-01-43

Konsekwencje niezapłaconej faktury

Restaurator, który w terminie 30 dni od daty upływu terminu płatności nie ureguluje kwoty wynikającej z faktury, rachunku, umowy lub innego dokumentu (gdy nie istniał obowiązek wystawienia faktury lub rachunku), nie będzie miał możliwości traktowania takiej kwoty jako kosztu uzyskania przychodów. A jeśli takiej kwalifikacji już dokonał, będzie zobowiązany do skorygowania – w tym wypadku zmniejszenia – rozpoznanych kosztów uzyskania przychodów. Zmniejszenia dokonuje się w miesiącu, w którym upływa 30. dzień od daty upływu terminu płatności....


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail