Catering: jasne i ciemne strony
  
Catering: jasne i ciemne strony

Klienta pozyskać jest łatwo, ale trudniej go zatrzymać. Bez doświadczonego zespołu ludzi i zaufania do nich nie będzie to możliwe. Ważna jest otwartość i elastyczność. Nie można działać szablonowo, czasem warto pójść na kompromis, wiedząc, że to zaprocentuje i klient wróci, polecając nas dalej.

rs-2013-01-45

 

Reakcja na wpadki

Planując bardzo duży bankiet w ogrodzie hotelowym, zdarzyło nam się zapomnieć wyłączyć zraszacze trawy, które automatycznie uruchamiają się każdej nocy. Goście w garniturach i sukniach koktajlowych zostali bardzo – i niekoniecznie pozytywnie... – zaskoczeni. Na szczęście było po północy i manager ds. gastronomii był na miejscu, bardzo szybko reagując. Udało się opanować sytuację, zastosować dodatkowe przywileje dla gości i bonusy podczas wieczoru. Mogę powiedzieć, że bardzo ważny w tym momencie był także zleceniodawca i jego reakcja. Razem z nim udało się zapanować nad wszystkim. W konsekwencji włączenie zraszaczy zostało potraktowane jako dodatkowa niespodzianka dla gości i szybko zostali wyłonieni i nagrodzeni miss mokrej sukni wieczorowej i mister mokrego krawata. Odetchnęliśmy z ulgą, jednak na początku nie było nam wcale do śmiechu… Jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, ale i w kreatywności, a trochę w znajomości ludzkiej natury.

 

Problemy z kadrą

rs-2013-01-46Zatrudnienie potrzebnych osób zależy od wymagań zleceniodawcy. O tym, ilu pracowników potrzebujemy, decyduje, ilu zaproszonych będzie gości, gdzie odbędzie się impreza, w jakich warunkach, ranga tej imprezy i...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail