Catering: jasne i ciemne strony
 

 
Catering: jasne i ciemne strony

2013-02-12

Klienta pozyskać jest łatwo, ale trudniej go zatrzymać. Bez doświadczonego zespołu ludzi i zaufania do nich nie będzie to możliwe. Ważna jest otwartość i elastyczność. Nie można działać szablonowo, czasem warto pójść na kompromis, wiedząc, że to zaprocentuje i klient wróci, polecając nas dalej.

rs-2013-01-45

 

Reakcja na wpadki

Planując bardzo duży bankiet w ogrodzie hotelowym, zdarzyło nam się zapomnieć wyłączyć zraszacze trawy, które automatycznie uruchamiają się każdej nocy. Goście w garniturach i sukniach koktajlowych zostali bardzo – i niekoniecznie pozytywnie... – zaskoczeni. Na szczęście było po północy i manager ds. gastronomii był na miejscu, bardzo szybko reagując. Udało się opanować sytuację, zastosować dodatkowe przywileje dla gości i bonusy podczas wieczoru. Mogę powiedzieć, że bardzo ważny w tym momencie był także zleceniodawca i jego reakcja. Razem z nim udało się zapanować nad wszystkim. W konsekwencji włączenie zraszaczy zostało potraktowane jako dodatkowa niespodzianka dla gości i szybko zostali wyłonieni i nagrodzeni miss mokrej sukni wieczorowej i mister mokrego krawata. Odetchnęliśmy z ulgą, jednak na początku nie było nam wcale do śmiechu… Jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, ale i w kreatywności, a trochę w znajomości ludzkiej natury.

 

Problemy z kadrą

rs-2013-01-46Zatrudnienie potrzebnych osób zależy od wymagań zleceniodawcy. O tym, ilu pracowników potrzebujemy, decyduje, ilu zaproszonych będzie gości, gdzie odbędzie się impreza, w jakich warunkach, ranga tej imprezy i...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail