Karnawał z winami
  
Karnawał z winami

Wprawdzie w naszym kraju tradycja hucznych zabaw w okresie od święta Trzech Króli do wielkiego postu odradza się z pewnymi oporami, jednak pomału odchodzimy od uznawania sylwestra za jedyną noc wartą spędzenia na zabawie.

rs-2013-01-49

Bale, podobnie jak inne imprezy z dużą liczbą uczestników, wymagają dobrego zorganizowania serwowania wina. Jeśli dysponujemy dostateczną kadrą, może być ono podawane przez obsługę. Wystarczy wtedy zadbać w odpowiednim czasie przed przyjęciem o umieszczenie butelek w chłodziarkach. Znacznie trudniej jest, gdy wina są wystawiane na stoły. Białe można umieścić w coolerach z zimną wodą i niewielką ilością lodu.

rs-2013-01-48

Kłopot z winami czerwonymi

Paradoksalnie, największy kłopot jest z winami czerwonymi. Potraktowane tak jak białe będą zdecydowanie zbyt zimne. Postawione wprost na stołach szybko ogrzeją się z poziomu 16-18 °C do dwudziestu paru stopni. Rozwiązaniem tego problemu są coolery z porowatej, nieglazurowanej gliny lub z innego materiału o podobnych właściwościach. Przed użyciem napełniamy je zimną wodą i czekamy, aż ścianki przesiąkną na wylot. Następnie wodę wylewamy i wtedy umieszczamy w środku butelkę z winem. Stopniowo odparowując, woda ze ścianek będzie odprowadzała ciepło. Nie pozwoli to nagrzać się butelce, nie obniżając jednak jej temperatury.

Szczególnie w tym wypadku wymaga podkreślenia, że zastosowanie coolerów nie zwalnia nas z obowiązku uprzedniego doprowadzenia win do właściwej temperatury – wbrew swej nazwie coolery powinny służyć utrzymywaniu temperatury, a nie...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail