Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Społeczność – tak. Ale która?

2013-08-28

Restauracja stronę internetową mieć musi – to nie podlega dyskusji, ale czy musi być aktywna w społeczności internatów? Po co w ogóle powstały społeczności w internecie? Czemu nie wystarczy strona www?

rs-2013-04-38

Dla społeczności ważne jest, aby była duża. Są oczywiście społeczności niszowe, ale dla budowania bazy gości restauracji szeroka społeczność to podstawa, nawet wtedy, gdy restauracja jest niszowa np. wegańska. Dlaczego liczebność jest ważna? Bo w przypadku serwisów społecznościowych to użytkownicy rozprzestrzeniają komunikat, a więc dobrze, aby baza potencjalnych znajomych użytkowników była odpowiednio duża. Nie każdy, czy wręcz nieliczni zdecydują się opublikować dalej komunikat, więc im więcej potencjalnych komunikatorów, tym lepiej.

Pole minowe bezpośredniej komunikacji


Ale po co w ogóle są społeczności? Co zdecydowało o sukcesie takich stron jak kiedyś Myspace (teraz się odradzający), Nasza-klasa czy w końcu Facebook? Strony www zwykle mają charakter informacyjny, a dopiero w kontekście tej informacji funkcjonuje komunikacja pomiędzy użytkownikami. Użytkownicy najczęściej komentują rzeczywistość, którą przedstawia strona. A jak najłatwiej komentować? Oczywiście negatywnie. To całkiem normalny mechanizm. Dlatego kiedy jako właściciel restauracji wchodzimy na pole minowe bezpośredniej komunikacji internetowej, miejmy świadomość, że jeśli powinie nam się noga, na pewno to ktoś zauważy. Jeśli będziemy dobrzy musimy umiejętnie się tym sami pochwalić, bo użytkownicy zrobią to tylko w wtedy, gdy będziemy świetni. To też sprawia, że o komunikację bezpośrednią, szczególnie tę prowadzoną za pomocą serwisów społecznościowych, należy dbać. Jeśli nie mamy na to czasu, nie mamy pomysłu jak tę komunikację prowadzić, mamy dwa wyjścia – wynająć specjalistę lub nie komunikować się wcale. Brak komunikacji społecznościowej w sytuacji, gdy nie wiemy jak i z kim to robić jest najlepszym wyjściem. Szczególnie, jeśli mamy dobrą stronę www, stworzoną według reguł opisanych w poprzednich artykułach w „Restauracji”, to użytkownicy znajdą nas i tak. Jeśli stworzymy profil restauracji – otwieramy drogę dla krytyki, z którą musimy sobie radzić, bo jeśli zostawimy taki profil bez opieki, może być różnie. Jeśli chcemy stworzyć profil, to gdzie? Najlepiej powiedzieć, że wszędzie, ale to wymaga więcej pracy przy aktualizacji, więc od czego zacząć? Chcąc prowadzić profil, nieważne jaki, nauczmy się fotografować, kupmy przyzwoitego smartfona albo wynajmijmy fotografa. W każdej społeczności ważne są wpisy, ale zasada, że jeden obraz jest wart 1000 słów jest dla profili bardzo aktualna.

Być na Facebooku i w Google+


Dwóch największych konkurentów to Facebook i Google,+....

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności