Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Wino kojarzy się z kieliszkiem

2013-08-28

Wino nieodparcie kojarzy się z kieliszkiem. Pięknym w formie, doskonale przezroczystym, który z gracją prezentuje barwę i świetlistość trunku. Jednak zdarza się, że restauracje ograniczają się do sprzedaży win na butelki, dodając czasem tylko możliwość zakupu tzw. wina domowego na karafki, bo dłużej można je sprzedawać. Otwarta butelka traci świeżość po dwóch-trzech dniach.

rs-2013-04-51

Alkohole sprzedawane w karafkach to zazwyczaj domowe wina, które pochodzą z bag-in-boxów, czyli plastikowych toreb ukrytych w kartonikach. Najczęstszym argumentem za taką polityką jest obawa, że wino zacznie tracić swoje walory zanim sprzedamy butelkę do końca. Rzeczywiście, w porównaniu z winem w woreczku, które nie straci świeżości nawet przez trzy tygodnie, żywotność tego w szkle to okres bardzo krótki – dwa, trzy dni i to przy specjalnych staraniach. Jednak na bag-in-boxach nie zbudujemy ciekawej, zróżnicowanej oferty. Problemem jest to, że wina tak oferowane to z reguły proste trunki. W dodatku z powodu braku etykiety będą mało rozpoznawalne.

Wyższy etap sprzedaży wina

Większe i bardziej zniuansowane możliwości dają na wina butelkowane. W tym wypadku rozpoznawalności dopomoże widok etykiety i butelki. Niemniej oferowanie win z karty na kieliszki wymaga wejścia na nieco wyższy etap w sprzedaży wina. Zanim przejdziemy do opisu, jak go osiągnąć, ktoś może zadać pytanie: po co się „męczyć”. Otóż bardzo często pierwszy, dobrze dobrany kieliszek otwiera drogę do następnych. Obniżenie „progu wejścia” oraz naturalny wpływ wina na człowieka bardzo to ułatwiają. W efekcie zwiększają się przychody, a także zadowolenie konsumentów. Wprowadzenie takiej oferty musi być jednak poprzedzone świadomym wyborem wina jako ważnego elementu naszej oferty, uznania go za tę jej część, która nas wyróżnia spośród...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności