Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaPromocja restauracji na rynku lokalnym

2013-10-13

Promocja, czyli oddziaływanie na odbiorców w celu zwiększenia zainteresowania danym produktem lub usługą. Taką skróconą wersję podpowiada nasze doświadczenie. I choć wydawać by się mogło, że wypromowanie usługi, produktu lub miejsca zgodnie z definicją nie powinno być niczym skomplikowanym, rzeczywistość okazuje się zupełnie inna.

rs-2013-05-29

Wszyscy znamy przypadki, kiedy zamiast popularyzacji, zwiększenia zainteresowania, błędne decyzje powodowały odwrotny skutek. W jaki sposób zatem można wypromować naszą restaurację na rynku lokalnym? Co zrobić aby osiągnąć sukces? Jeśli chcemy odpowiedzieć na to pytanie, warto i trzeba dokładnie przeanalizować wizję funkcjonowania restauracji, którą zarządzamy bądź chcemy zarządzać w przyszłości.

Profejsonalna obietnica

Wszyscy lubimy spędzać czas w gronie rodziny, znajomych, przyjaciół. Chcemy przebywać w miłym, ciekawym miejscu. No właśnie, czym kierujemy się wybierając „to” miejsce? Każdy z nas ma indywidualne kryteria, które wielokrotnie są bardzo zbliżone. Chcemy aby w wybranym przez nas lokalu było czysto, smacznie, świeżo, bezpiecznie, obsługa profesjonalna i dyskretna, ceny przystępne, a wrażenia ze spędzonego tam czasu pozytywne. Jako klienci wymagamy takich restauracji. Ktoś zwraca większą uwagę na ofertę kulinarną, być może (co niestety wciąż jeszcze się zdarza) nauczony przykrym doświadczeniem, przede wszystkim na jej świeżość oraz bezpieczeństwo. Dla kogoś z nas ważny jest serwis, jego jakość i profesjonalizm. Bez wątpienia wszyscy chcemy, aby było schludnie, smacznie i bezwzględnie czysto. To jeszcze nie promocja, to nasza obietnica i obowiązek. Punkt wyjścia i podstawa działalności. Bezwzględna czystość, świeżość produktów, profesjonalna obsługa, bez tych czynników nigdy nie będziemy postrzegani jako miejsce do którego warto się wybrać.

Jest czysto, smacznie, świeżo? Czas pomyśleć o wykreowaniu naszej restauracji. Aby właściwie określić potrzeby rynku, na którym funkcjonujemy, niezbędna jest wnikliwa analiza otaczającej nas konkurencji. Na lokalnej mapie gastronomicznej funkcjonują miejsca cieszące się mniejszym bądź większym zainteresowaniem gości. Warto przyjrzeć się ich działalności, zwrócić uwagę na to w jaki sposób wyróżniają się spośród innych lokali. Być może jest to lokalizacja, indywidualna oferta kulinarna, cena, profesjonalny serwis? Warto wsłuchać się w głos lokalnej społeczności, przeczytać opinie na portalach oceniających jakość usług w branży gastronomicznej. Tego typu analiza pozwoli nam znaleźć odpowiedź na pytanie, czego potrzebują goście oraz lokalny rynek. Podejmując się wysiłku promocji musimy pamiętać, że tego...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności