Tłuszcz nośnikiem smaku
  
Tłuszcz nośnikiem smaku

2013-10-13

Tłuszcze są nośnikiem witamin i są potrzebne do ich wchłaniania, są źródłem energii i zawierają tzw. niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). W dodatku są nośnikiem smaku.

rs-2013-05-31

Usuwanie tłuszczów z produktów albo zastępowanie ich innym składnikiem to nie tylko usuwanie kalorii, ale i nośnika smaku. Ponadto jest to niezdrowe. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała, że w diecie mieszkańców krajów rozwiniętych tłuszcze powinny stanowić 20-30 proc. energii, jaką się spożywa. Bo jest to zapas energii dla tkanek i narządów, a także ochrona przed utratą ciepła, wpływa na właściwości błon komórkowych, a w końcu pomaga w regulacji procesów wewnątrzkomórkowych.

Podział tłuszczów

Dlatego też w gastronomii nie może tłuszczów zabraknąć. Dzielimy je na oleje i tłuszcze stałe. Do pierwszej grupy należą:
- olej rzepakowy,
- olej słonecznikowy,
- oliwa z...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail