Brazylijskie smaki
 
 Brazylijskie smaki

2013-10-13

KORESPONDENCJA WŁASNA - Stefan Wroński nadaje z Brazylii

Wybrzeże Oceanu Atlantyckiego zajmuje prawie 7,5 tys. km, ale to nie owoce morza są narodowym przysmakiem Brazylii. Nie jest nią też wołowina, mimo że brazylijskie pogłowie konkuruje z tym najsłynniejszym, argentyńskim.

rs-2013-05-42

rs-2013-05-43

Narodowym daniem głównym jest feijoada, czyli gulasz z czarnej fasoli, suszonego mięsa, ozorów, wieprzowych uszu i nóg. Doprawiany goździkami, pieprzem, czosnkiem, cebulą i liściem laurowym. Danie dostępne wszędzie, czy to w roztańczonym Recife, pięknie położonym Rio de Janeiro, czy wreszcie mokrym Pantanalu, przy granicy boliwijskiej.

Ogon kajmana

W tym ostatnim regionie, utworzonym przez rzekę Paragwaj, królują kajmany, których ogony serwowane są w miejscowych restauracjach. – To najlepsze co możesz zjeść, konsystencją przypomina kurczaka, a w smaku rybę – przekonuje Antoni, miejscowy przewodnik. Smaczniejsze są łatwiej dostępne piranie. Mają jednak mało mięsa. Sąsiadem Mato Grosso do Sul (region Brazylii słynący właśnie z krajobrazów Pantanalu) jest region Minas Gerais. Stąd pochodzą najlepsze sery Brazylii, takie jak Queijo de Minas, wytwarzany z mleka krowiego. Podawany w trzech wersjach: świeży, nieco...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail