Wrzesień 1971
  
Wrzesień 1971

2013-10-13

W okresie PRL i później za najlepsze restauracje w mieście uchodziły restauracje hotelowe. Dlatego miesięcznik Hotelarz, ukazujący się nieprzerwanie od 1962 roku, bardzo dużo miejsca poświęcał tematyce gastronomicznej.

Pierwsze kroki
Wrzesień 1971

Hanka stawia pierwsze kroki w zawodzie kelnerki w hotelu klasy „S” i pisze: „już się mi zdawało, że wszystko wiem i nie dam się zaskoczyć, a tu tymczasem nowa heca. Towarzystwo dużo jadło, sporo piło. Ale zachowywali się bardzo kulturalnie. Za kolejnym obrotem (…) jeden z facetów proponuje, abym z nimi wypiła. Wiśniówkę naleli do «angielki» i namawiają – nikt się nie dowie, nikt nie zauważy, bo to wygląda jak sok. Odmawiam grzecznie, ale stanowczo. Sprawa wróciła przy rachunku. Proszą, abym dopisała równowartość «Advocata», że to dla mnie, jako napiwek za dobrą i miłą obsługę. Znowu odmawiam (…). Na zapleczu zwierzam się starszej koleżance. Zaproponuj – powiedziała – że podasz do stołu...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail