Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Ziemniaczany biznes

2014-06-11

Ziemniak przestaje być nudnym dodatkiem do standardowego dania obiadowego. Sprzedawany w odpowiedni sposób może stać się zdrową przekąską konkurującą z wszelkimi rodzajami fastfoodów. Przedstawiciele dwóch lokali: Pyra bar z Poznania i Groole z Warszawy opisują swoje zmagania z królem polskich stołów.

rs-2014-03-37

Lokalizacja

Pyra Bar

Centrum Poznania, w okolicy biura, urzędy, szkoły, szpitale, co pozwala myśleć pozytywnie o lokalizacji. W Gdańsku jesteśmy na ulicy Garbary, sto metrów od Długiego Targu. W sezonie letnim przyjeżdża tam bardzo dużo turystów, dlatego placówka ma charakter bardzo sezonowy. Pracujemy tam cały rok, ale obroty zimowe w stosunku do letnich potrafią różnić się czterokrotnie, co wpływa na inną strukturę zatrudnienia i nieco inną specyfikę gdańskiej działalności. Kilka miesięcy temu otworzyliśmy też drugi punkt w Poznaniu w rozwijającej się, odnawianej dzielnicy Jeżyce.

Groole

Nieopodal ruchliwej ulicy, obok węzła komunikacyjnego; ruch pieszy jest więc duży. Miejsce jest jednak na tyle zaciszne, że gwar miejski na nią nie dociera. W okolicy znajduje się wiele biur, a ich pracownicy chętnie wychodzą na lunch. Naszymi gośćmi są również studenci, którzy kilkaset metrów dalej mają uczelnię.

Pomysł

Pyra Bar

Poznań to stolica ziemniaka, dlatego tym bardziej wydawał się to świetny pomysł na interes. Jak się później okazało taki właśnie był, ale ilość problemów związanych z pracą na żywym, zmieniającym się w skali roku surowcu, jakim jest ziemniak, wyjaśniła dlaczego nikt wcześniej nie chciał zmagać się z pyrą.

Groole

Pieczone ziemniaki podawane z różnymi nadzieniami to popularne danie streetfoodowe w wielu krajach. Postanowiłyśmy spróbować zaszczepić ten pomysł na warszawskim gruncie i spróbować pokazać, że ziemniak jest warzywem niezwykle smacznym, a do tego bardzo wartościowym.

Klient

Pyra Bar...


Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności