Szacunek - słowo klucz dla biznesu
 


 
Szacunek - słowo klucz dla biznesu

2014-10-06

Po pracownikach poznasz czy twoja restauracja działa dobrze, czy należy coś w niej zmienić. Jeżeli jest wszystko w porządku – nie czytaj dalej tego materiału, jeżeli jednak masz wątpliwości, naucz się jednego – szacunku.

rs-2014-05-15

Jak ja nie lubię smażyć wątróbki! – powiedziała do mnie całkiem niedawno pani pracująca w kuchni jednego z lokali na północy Polski. Przekładała kawałki mięsa na patelnię, na której skwierczał dziwnie wyglądający tłuszcz. Przypominał zużytą maź do smarowania łańcucha. Jeszcze wtedy myślałam, że takie zdanie to przejaw słabości, którą raz na jakiś czas można okazać. Chwilę później zrozumiałam, że wraz z tą sceną szły co najmniej trzy lekcje dla właściciela tej restauracji.

Złe decyzje

Wątróbka, którą przygotowywała owa kucharka, okazała się produktem w pełni narzuconym nie przez szefa kuchni, ale przez samego właściciela i to z wiadomych powodów – ceny. Najtańszy produkt pozwalał mu na maksymalizowanie zysku z obiadu, który oferował w cenie 18 złotych. By zarobić na nim jeszcze więcej, właściciel posunął się do kilku odważniejszych kroków. Wspomniana maź, na której kucharka smażyła wątróbkę, okazała się produktem często uznawanym w polskiej gastronomii za obowiązkowy, mianowicie fryturą, czyli utwardzanym tłuszczem zupełnie nieakceptowanym z punktu widzenia...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail