Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Wskaźniki w restauracji

2014-11-17

Jaki powinien być prawidłowy food cost? Jak go policzyć? Czy można ugryźć average check?

rs-2014-06-39

W zasadzie każdy manager wie, które danie w menu najlepiej mu się sprzedaje, którego trzeba się pozbyć, a przy którym popracować. W zasadzie każdy doskonale wie, że powinien codziennie liczyć źródła przychodów. W zasadzie dużo wiemy, ale mało robimy.

Konsekwencja działania

W restauracji jest bardzo dużo miejsc, w których może dojść do nadużyć. Wielu restauratorów jest na tyle „bogatych”, że mogą sobie na nieprawidłowości pozwolić. Cała „biedniejsza” reszta musi niestety nauczyć się kilku mechanizmów kontroli. To nie wyższa filozofia, ale wymaga od nas jednego: konsekwencji. Przede wszystkim warto wiedzę o biznesie gastronomicznym usystematyzować, a zatem podstawą jest klasyfikowanie przychodu. Najlepiej zrobić to za pomocą trzech kryteriów: punkty sprzedaży, źródła przychodu i segmentacja rynku. Punkty sprzedaży to w wypadku naszej restauracji konkretne miejsca, w których dokonuje się zakup przez gościa, a więc sala restauracyjna, kawiarnia, bar, nocny klub etc. Gdy już będziemy wiedzieć, gdzie dokonuje się sprzedaż, warto sprawdzić źródło przychodu. Jeżeli badamy kuchnię, należałoby podzielić jej działalność na śniadania, kartę menu i bankiety. Dzięki takiemu rozbiciu...


Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne