Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaAlkohol własnej produkcji

2014-11-17

Nalewka na malinowym syropie już nie wystarczy, aby osłodzić rachunek gościowi. Z drugiej strony nie popadajmy w paranoję.

rs-2014-06-52

Kiedyś było łatwiej. Był tylko Spiż we Wrocławiu. Właśnie tam, bo blisko jeśli kultura piwa, to Niemiec. Zresztą w pierwszej połowie lat 90. wszystko musiało być zachodnie albo nie być wcale. Stąd hasło „Nic tak nas, kraju, do świata nie zbliża/jak minibrowar Bogdana Spiża”. Żeby napić się dobrego trunku, wystarczyło wsiąść do pociągu na Centralnym i już po siedmiu, góra jedenastu godzinach, głodnym i okradzionym, wysiadało się na głównym dworcu we Wrocławiu, skąd po kilkuminutowym spacerze można było spokojnie ustawić się w kolejce po jedyne bodaj wówczas „rzemieślnicze” (choć to dużo późniejsze określenie) piwo. Dziś działa w Polsce ponad 50 browarów restauracyjnych, choć inwestycja to niemała. Ze względu na ogromną cenę instalacji (a swoje robi też lokal, który „przy okazji” trzeba utrzymać), nie startuj do tego biznesu, jeśli nie masz odwagi i przynajmniej pół miliona złotych. A najlepiej półtora. No, ale skoro takich śmiałków znalazło się już ponad pięćdziesięciu, czas iść dalej i znajdować wciąż nowe sposoby, by się wyróżniać.

rs-2014-06-53

Kosztowny suwenir

I bywają tacy śmiałkowie, choć można bezpiecznie wyrabiać marżę na koncernowym piwie i winie z bag-in-boksów, których beverage cost wynosi bezpieczne 20-30 procent. Ale nie wszyscy spośród naszych pionierów własnej produkcji alkoholi podążą drogą piwa. – Całe szczęście, że nie policzyłem tego biznesowo, bo inaczej w ogóle bym nie zaczął – wyznał mi Krzysztof Lenkiewicz, właściciel Winnicy Warmińskiej,...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności