Catering wymaga specjalizacji
  
Catering wymaga specjalizacji

Catering jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną formą działalności, obecną w ofercie większości zakładów gastronomicznych, od małych pizzerii po duże restauracje i firmy wyspecjalizowane – typowo cateringowe. Rynek jest nasycony, a ogłoszenia i tak wyrastają jak grzyby po deszczu, proponując najrozmaitsze opcje żywieniowe na każdą okazję. Jak odnaleźć się w tym świecie i czy warto być specjalistą od wszystkiego?

Firmy, których działalność cateringowa jest jedynie ofertą poboczną, jak ma się to w przypadku restauracji, mają wiele zalet, ale i kilka wad. Otóż ogromny plus można przyznać za możliwość skosztowania dań i ocenę umiejętności kucharzy, jeśli jadamy w tej restauracji na co dzień. Sprawdzona kuchnia w ulubionym miejscu i pewnego rodzaju lojalność stałych gości może przyczynić się sprzedaży większej ilości usług cateringowych firmy, pod warunkiem, że przygotowywane na co dzień dania są smaczne i dobrze się prezentują. 

Specjalizacja

Niestety często jest tak, że w restauracji nie ma odpowiedniej osoby, która odpowiada za dział cateringowy. Jak już wspomniałem, catering to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Trzeba ocenić zapotrzebowanie na sprzęt, urządzenia, zastawę oraz bieliznę stołową. Niezbędne jest także specjalnie przystosowane auto dostawcze oraz znajomość przepisów dotyczących higieny i HACCP w tym zakresie. Nie można również zapomnieć o przygotowaniu merytorycznym, znajomości technik dekoracyjnych, obsłudze kelnerskiej i prawidłowym ustawieniu zarówno stołów, jak i dań na nim się znajdujących. Karygodne jest natomiast pominięcie stałego kontaktu z klientem, który bardzo często zmienia zdanie i ma niejednokrotnie specjalne wymagania. Restauratorom, którzy nie posiadają w swojej załodze odpowiednio wykwalifikowanej osoby, nie polecam rzucania się na głęboką wodę, gdyż może się to skończyć fiaskiem. Rekiny cateringowe, które mają doświadczenie w działalności cateringowej, są doskonale przygotowane na większość eventów. Krzysztof Szulborski

Restauracja 6/2015, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail