Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaKelner w fine dining Casus restauracji Senses

Restauracja Senses to 13 stolików, a zatem około 30 gości na jednym serwisie. 15 osób w kuchni, 11 na sali. I Andrea Camastra – szef kuchni znany z tego, że ciągle ulepsza i ciągle zmienia. A kiedy zmieni, wszyscy mają problem, bo w restauracji tej klasy klient musi dokładnie wiedzieć, co ma na talerzu – a tam egzotyczne produkty i niecodzienne techniki kulinarne. Jak skompletować zespół kelnerów i jak z nimi pracować – odpowiada manager Senses Dariusz Pawłowski.

rs 2016 02ax 04

 

Przygotowanie

 Projekt Senses jest tak bardzo odmienny od większości restauracji prowadzonych nie tylko w Polsce, ale i na świecie, że tak naprawdę kelnerzy uczą się wszystkiego od początku. Mają okazję poznać produkty z całego świata, o których istnieniu czasami nawet nie mieli pojęcia. Wymaganie pełnej wiedzy o wszystkich produktach dostępnych na świecie jest oczywiście niemożliwe. Natomiast są podstawowe informacje, które kelnerzy muszą mieć. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że osoba starająca się o pracę w restauracji Senses nie wiedziała na przykład, co to jest turbot, albo nie potrafiła wymienić trzech szczepów białego wina. Ale istotne jest to, że kelner rozpoczynający przygodę w Senses musi mieć przede wszystkim podstawowe umiejętności kelnerskie. Nasz serwis jest całkowicie odmienny, co oczywiście nie znaczy, że lepszy od zdecydowanej większości restauracji. Dlatego tak czy owak kelner musi uczyć się od początku. Nie chcemy jednak uczyć noszenia tacy, czy innych podstawowych umiejętności. Poświęcamy maksimum czasu, aby wpoić nowym osobom nasze wewnętrzne zasady. 

Predyspozycje

Przede wszystkim ważne są pasja i chęci. Umiejętności wpoimy każdemu, ale miłości do tego, co robimy, już nie. Trzeba mieć specjalne miejsce w sercu dla gastronomii, dla swego rodzaju sztuki, którą w restauracji Senses uprawiamy. Takich ludzi rozpoznaje się od razu. Wystarczy kilka minut rozmowy i już wiadomo, czy we wzajemnej relacji zaiskrzy, czy nie. To musi być dobra, pozytywnie nastawiona do życia osoba. I musi chcieć się uczyć i rozwijać. W praktyce rozwój osób pracujących w Senses jest procesem...Dariusz Pawłowski

Restauracja 1/2016, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności