Catering z pomysłem: dwie drogi
  
Catering z pomysłem: dwie drogi

Wraz z rozwojem rynku gastronomicznego do lamusa odchodzą „uniwersalne” pomysły na restaurację. W ich miejsce wchodzą specjaliści, a jednym z pomysłów na dodatkowy zarobek jest realizowanie usług cateringowych. Catering, podobnie jak restauracja, ma dwie podstawowe grupy klientów: osoby prywatne i biznes. Jak obsługiwać te dwa rynki? I jak zacząć karmić poza własnym lokalem?

rs 2016 02ax 06

 

Tendencja otwierania nowych lokali, widoczna od kilku lat, przybiera coraz bardziej na sile. Przyczyniają się do tego zarówno znani i cenieni restauratorzy czy szefowie kuchni, jak i osoby zainspirowane programami telewizyjnymi, których popularność z roku na rok rośnie. Wraz ze zmianami, jakie (mozolnie, ale jednak) zachodzą w społeczeństwie, coraz więcej z nas korzysta z opcji zakupu gotowych dań. Jeszcze daleko nam do Francuzów czy Anglików, niemniej jednak coś w tej materii drgnęło. 

Kilka prostych pytań

Mnogość lokali gastronomicznych powoduje, że potencjalny gość ma coraz większy wybór, co powoduje, iż restauracje muszą odnajdywać swoja niszę, w której będą lepsze od pozostałych. Stąd coraz większa specjalizacja poszczególnych dziedzinach kulinariów. Powoli tracą sens miejsca, w których jest w wszystko i nic. Pomysły restauratorów na zatrzymanie stałych i zdobycie nowych gości są nieograniczone, co przekłada się jeszcze lepszy wybór ofert. Z pewnością dobrym przykładem jest przybycie restauracji do gościa. Jakie są główne powody korzystania z restauracji? Czasem goście chcą zjeść coś wyjątkowego, liczą unikatowe doznania smakowe, ciekawe menu. Czasem nie umieją czy nie chcą gotować. W grę może wchodzić wygoda, styl życia, celebracja okazji/wydarzeń. Dokładnie te same powody wpływają na decyzję o skorzystaniu z cateringu. To co lubimy, znamy, to co nam smakuje, możemy zamówić w praktycznie dowolne miejsce, w odpowiedniej oprawie. Z tą różnicą, że zamiast skorzystać z atmosfery i stosunkowo ograniczonego miejsca w restauracji, możemy to mieć u siebie, według naszych zasad i upodobań. Ze względu na odbiorców catering podzieliłbym na dwa rodzaje: biznesowy i prywatny. Pierwszy z nich wiąże się organizacją wszystkiego od przerw kawowych i drobnych przekąsek, poprzez obiady i kolacje, na uroczystych galach kończąc. Catering prywatny to z kolei realizacja zamówień związanych z wszelkiego rodzaju jubileuszami, wydarzeniami specjalnymi, istotnymi dla naszego życia. Zanim jednak restaurator zdecyduje się na poszerzenie swojej oferty o usługi cateringowe, powinien dokładnie przeanalizować wszystkie...Radosław Fischbach

Restauracja 1/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail