Czystość popłaca
  
Czystość popłaca

Stare powiedzenie mówi, że cokolwiek wydarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas. Czy uchybienia w utrzymaniu czystości w kuchni mogą zostać prywatną sprawą restauratorów? Coraz rzadziej. Choćby dlatego (ale przecież nie dlatego) o czystość należy dbać. Wiele przykładów wskazuje, że czysta restauracja zarabia lepiej.

Czystość jest najważniejsza

 Według raportu, opublikowanego w 2013 roku przez firmę badawczą Mintel, czystość znajduje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o czynniki, które przyciągają gości do restauracji. 96 proc. badanych wskazało ją jako decydującą przy wyborze restauracji, w której będą jedli posiłek, mający uczcić szczególną okazję. Na drugim miejscu, z wynikiem 94 proc., znalazła się różnorodność i wybór w menu, a na trzecim miejscu (91 proc.) – wygodne stoliki i krzesła. 

Chwalenie się czystością przyciąga klientów

Kilka lat temu Nowy Jork miał problem. Reputacja wielkiego miasta (i być może kilka filmów, których bohaterami były nowojorskie szczury) sprawiły, że restauracje tej metropolii (nie bezpodstawnie) zaczęły być uważane za... mające problem z higieną, by ująć to delikatnie. W odpowiedzi wprowadzono kategorie czystości restauracji. Od lipca 2010 roku każda z 24 tys. placówek dostaje kategorię od A do C, przy czym jeśli w pierwszej inspekcji nie zasłuży na najwyższą, nie jest ona jeszcze publikowana. Oprócz higieny sensu stricto oceniane są także poziom deratyzacji i pieczołowitość, z jaką przechowywana jest żywność. Wynik akcji? Spektakularny. Po pięciu latach od wprowadzenia systemu 95 proc. restauracji miało kategorię czystości A, 37 proc....Filip Brunelewski

Restauracja 4/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail