Wyposażenie: uwaga na pułapkę oszczędności
  
Wyposażenie: uwaga na pułapkę oszczędności

Zaopatrzenie lokalu gastronomicznego w produkty żywnościowe to wyzwanie, które staje przed każdym z inwestorów w branży gastronomicznej. Każda z nowo otwieranych restauracji, bez względu na liczbę stolików, musi posiadać odpowiedniej wielkości zaplecze kuchenne do dalszej obróbki termicznej oraz odpowiednio dobrane urządzenia chłodnicze do przechowywania produktów takich jak ryby, mięso czy warzywa. W dodatku dla każdej z wymienionych grup należy przewidzieć osobne urządzenie chłodniczo-magazynowe.

rs 2016 08v 29

Restauracja z 10 stolikami

 oraz wydzieloną strefą barową powinna zatem opracować swój koncept w oparciu o półprodukty, by nie generować początkowo zwiększonego kosztu inwestycyjnego z tytułu dodatkowych pomieszczeń oraz niezbędnego wyposażenia. Z uwagi na ograniczony budżet inwestor może zrezygnować z kostkarki na barze, co nie wpłynie na jakość przyrządzanych koktajli oraz alkoholi. Dlaczego? W każdym mieście znajdują się przedsiębiorcy gotowi dostarczać lód co dzień. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób zmagazynować dostarczony lód przy małej powierzchni restauracji i zaplecza. Odpowiedź jest bardzo prosta. Należy wykorzystać przestrzeń podblatową pod barem. Umieścić pod blatem urządzenie mroźnicze na lód oraz urządzenia chłodnicze na alkohole, co pozwoli na początku obniżyć koszt otworzenia, jednakże może przysporzyć wielu problemów później. 

Obiekt restauracyjny z 25 stolikami

oraz wydzielonym barem powinien swój koncept uwarunkować...Agata Polcyn, Dora Metal

Restauracja 4/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail