Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Social mediowe menu - co, poza Facebookiem smakuje klientom?

Rynek restauracji i kawiarni to trudny rynek z ogromną konkurencją. Łatwo jest zdobyć klienta za pomocą specjalnych promocji, ale jeszcze łatwiej jest go stracić przez niski poziom obsługi lub serwowanych dań.

rs 2016 08v 35

Dla wielu restauracji ważnym celem jest rozszerzanie grupy docelowej o największej sile zakupowej. Klienci, którzy korzystają z promocji, nie są tak lojalni jak ci, których wartość zamówienia jest większa. Dlatego tak ważne są działania nie tylko sprzedażowe, ale też wizerunkowe, podkreślające jakość i kształtujące pewnego rodzaju charakter restauracji. Kiedyś restauratorzy dysponowali kuponami promocyjnymi, reklamą w prasie, standami czy ulotkami. Dzisiaj, w erze digital, marketing staje się łatwiejszy, tańszy i, przede wszystkim, bardziej spersonalizowany. W poprzednim numerze „Restauracji” pisałam o marketingu i sprzedaży na Facebooku oraz o budowaniu wizerunku za pomocą tego kanału. Jeżeli mówimy o social mediowym menu, na pewno Facebook jest daniem głównym. Jednak, tak jak każde danie główne jest otoczone przystawkami, tak samo Facebook nie powinien być podawany sam. To, jakie przystawki dobierzemy i w jaki sposób je wykorzystamy, powinno zależec od wieku grupy docelowej, charakteru restauracji oraz wielkości budżetu. 

Google+ nie umiera!

O Google+ już od dawna mówi się, że kanał ten powoli odchodzi w zapomnienie. Jednak nie w przypadku restauracji! Kiedy klient chce znaleźć lokal w okolicy, często skorzysta z map Google. Po kliknięciu znacznika restauracji na mapie wyświetlają się adres, zdjęcie, godziny otwarcia oraz dane kontaktowe. Warto pamiętać o tych szczegółach i zadbać o to, aby profil restauracji na Google+ dostarczał wszystkich potrzebnych klientom informacji. Google+ jest też miejscem, gdzie klienci zostawiają swoje opinie. Tutaj, podobnie jak na Facebooku, należy dbać o to, żeby każda opinia, dobra czy zła, otrzymała odpowiedź i, jeśli trzeba, stosowne wyjaśnienie. 

Instagramove love

Chociaż Facebook jest największym portalem społecznościowym, nie jest jedyny. W przypadku restauracji świetnym narzędziem budowania wizerunku jest również oparty na zdjęciach Instagram. Atrakcyjny wygląd potrawy...Magdalena Subdys

Restauracja 4/2016, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności