Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Trendy w gastronomii w 2017 roku

Wegetariańskie jedzenie, dania bezglutenowe, wszechobecne burgery, hummus, tanie przekąski do alkoholi – taka m.in. oferta towarzyszyła nam w ubiegłym roku, gdy odwiedzaliśmy restauracje w wielu miastach. Jednak zapotrzebowanie klientów zmienia się podobnie jak moda, dlatego w tym roku będziemy wypatrywać zupełnie nowych, świeżych pomysłów na żywienie się na mieści.

 rs 2017 02q 32

 

Co jest trendem odchodzącym, a co warto zaproponować gościom w swoim lokalu już teraz, by sprostać ich oczekiwaniom? Gdyby spojrzeć na menu wielu restauracji, można by stwierdzić, że część z nich ostatnimi czasy skupiło się na podążaniu za modą, która – choć wdzięczna, bo przekładała się na zainteresowanie gości – równie szybko zaczyna ich męczyć. Na każdym kroku mieliśmy restaurację oferującą burgery – zarówno te klasyczne, jak i w wersji wegetariańskiej; w menu rzucały nam się w oczy dania bezglutenowe, na wagę, gdzie cena po przeliczeniu na porcję na talerzu wielokrotnie nas szokowała; mocno wystylizowane cukiernie, których ogromne ceny i mikroporcje potrafiły nas skutecznie leczyć z ochoty na słodkości; aż trafialiśmy do lokali z przekąskami, gdzie ceny były tak niskie jak jakość – najczęściej usprawiedliwioną szyldem powołującym się na lokal z okresu PRL.

rs 2017 02q 31

Przyszła jednak pora na zmiany! Goście ruszyli do restauracji z zupełnie nowymi oczekiwaniami, które z pewnością pokazują, jak bardzo zmienia się ich świadomość przy dokonywaniu wyborów – nie tylko tych kulinarnych, ale też estetycznych. Jedną z najlepszych informacji, która z pewnością ucieszy wielu restauratorów jest fakt, iż konsumenci coraz chętniej wychodzą z domu i przeznaczają konkretne kwoty (wyższe niż dotychczas) na wydatki związane z rozrywką takie, jak np. kino czy właśnie restauracja. Niemniej jednak, wraz ze wzrostem funduszy przeznaczanych na spędzanie czasu poza domem, zaczęły rosnąć oczekiwania. Wynika to między innymi ze wzrostu poziomu wiedzy o tym, jak i gdzie najlepiej wydać pieniądze. Konsumenci decydując się na przeznaczenie jakiejś kwoty na rozrywkę, dokładnie analizują, jakie miejsce przyniesie im największą satysfakcję. Choć wydają więcej niż w ubiegłych latach, każdą złotówkę oglądają dwa razy.

Co to oznacza dla restauratorów? Jedną z podstawowych zasad, którymi kierują się goście, jest wysoka jakość obsługi i dań, które chcą zamawiać w restauracji. Jeśli dotąd nie była, to z pewnością powinna zacząć być ona wyznawana także przez właścicieli lokali. Dziś klienci decydując się na daną restaurację, oczekują przede...Anna Dębska redaktor naczelna www.GdzieZjesc.info – jednego z największych przewodników po dobrych restauracjach w Polsce oraz współwłaściciel agencji AFMedia.pl

Restauracja 1/2017, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności