Wyjątkowa restauracja w Poznaniu
  
Wyjątkowa restauracja w Poznaniu

2013-08-13

W Poznaniu startuje wyjątkowa restauracja inspirowana podobnymi obiektami funkcjonującymi w USA. W "Centrum Uwagi", bo tak ma się nazywać nowa restauracja, serwowane będą proste posiłki, załogą zaś będą osoby z niepełnosprawnością intelektualną – pisze „Głos Wielkopolski”.

Restauracja inspirowana jest podobnym miejscem działającym w USA. Prowadzi ją Tim, chłopiec z zespołem Downa. Własna restauracja była jego marzeniem. Dzięki pomocy rodziców, udało mu się je zrealizować.

Restauracja w Poznaniu powstaje dzięki staraniom Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo i Stowarzyszenia Na Tak. – Chcemy znieść wszelkie bariery – komunikacyjne i architektoniczne. Oprócz posiłku klient otrzyma czas – uśmiech, przytulenie. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są kontaktowe. Trzeba tylko chcieć je poznać. Dzięki nim klubokawiarnia stanie się poznańską platformą bezpretensjonalnych relacji – wyjaśnia Dominik Marszałek ze Stowarzyszenia Na Tak.

Nowa restauracja w Poznaniu będzie miejscem, gdzie poznaniacy nie tylko dobrze zjedzą. Będą też mieli okazję przekonać się, że osób niepełnosprawnych nie trzeba się bać. Dla osób niepełnosprawnych zaś będzie szansą na aktywizację zawodową.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail