CHIVAS ULTIS Pierwszy blended malt w rodzinie Chivas Regal
 


CHIVAS ULTIS Pierwszy blended malt w rodzinie Chivas Regal

2017-04-03

Chivas Ultis to pierwsza whisky typu blended malt w historii Chivas Regal. To wyjątkowe świadectwo liczącej przeszło 200 lat tradycji marki. Trunek powstał dla upamiętnienia pięciu pokoleń Master Blenderów, które przyczyniły się do stworzenia wyjątkowej kompozycji smakowej jednej z najsłynniejszych whisky na świecie – Chivas Regal. W hołdzie dla nich, pięć single maltów
z pięciu różnych destylarni w Speyside  połączono w Chivas Ultis – luksusową whisky o złożonym smaku, pięknej, złotej barwie oraz bogatym aromacie.

rs 2017 03b 03


PRESTIŻ OD WIEKÓW


Historia whisky Chivas Regal sięga 1801 r., kiedy w położonym na północy Szkocji Aberdeen został otwarty sklep zaopatrujący okoliczną arystokrację w produkty luksusowe. Bracia James i John Chivas rozpoczęli eksperymenty z łączeniem różnych rodzajów whisky, co uczyniło ich pionierami sztuki blendowania. Najwyższa jakość ich produktów została doceniona już w 1843 r., kiedy królowa Wiktoria nadała braciom Chivas certyfikat "Royal Warrant of Appointment", będący przepustką dla dostawców na dwór królewski. Na początku XX wieku na rynek trafił Chivas Regal 25YO – pierwsza w historii luksusowa whisky, której smak oczarował świat. Najnowsza propozycja z rodziny Chivas Regal -  Chivas Ultis – jest hołdem dla 5 wybitnych master blenderów, którzy doszli do mistrzostwa w sztuce tworzenia i udoskonalania luksusowej whisky Chivas Regal: Charlesa Howarda, Charlesa Juliana, Allana Baillie’ego, Jimmy’ego Langa oraz obecnego Master Blendera, Colina Scotta.


WYJĄTKOWA KOMPOZYCJA


Chivas Ultis jest kombinacją pięciu najlepszych single malt z pięciu różnych destylarni w Speyside:  Tormore, Longmorn, Strathisla, Allt A’Bhainne and Braeval. Na unikalny bukiet smakowy Chivas Ultis składają się jedyne w swoim rodzaju aromaty. Colin Scott, aktualny Master Blender Chivas Regal, wydobył cytrusowe nuty z Tomore, rozgrzewającą ostrość z Alt A’Bhainne, kremowość z Longmorn, kwiatowy styl z Braeval oraz owocową słodycz z maltu Strathsila. 


TO, CO NAJLEPSZE


Nazwa najnowszej propozycji z portfolio Chivas Regal to połączenie słów “Ultimate” – z języka angielskiego oznaczający m.in. „najlepszy” – oraz “Fortis”, co po łacinie oznacza siłę. Pięć pokoleń master blenderów oraz pięć single maltów znajduje odzwierciedlenie także w opakowaniu, na którym obecna jest rzymska cyfra V – zarówno na etykiecie jak i na ozdobnym dnie butelki.


- Chivas Ultis to blend, który nie powstałby, gdyby nie wiedza i doświadczenie pięciu pokoleń master blenderów. Każdy z single maltów wchodzących w skład trunku odzwierciedla ducha epoki, w której został stworzony. Historia jest dla nas niezwykle ważna, a każdy z master blenderów wniósł coś nowego do tego, jak tworzona jest whisky Chivas Regal. Chivas Ultis, to prawdziwa esencja marki Chivas Regal – mówi Marcin Zalewski, Brand Manager Chivas Regal & Jameson w Wyborowa Pernod Ricard

Chivas Ultis jest już dostępny w sklepach handlu nowoczesnego w Polsce w butelkach o pojemności 0,7l.

 


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail