Audytor jest jak ksiądz w konfesjonale
 


Audytor jest jak ksiądz w konfesjonale

Choć wielu restauratorom rewolucja w lokalu kojarzy się przede wszystkim z rzucaniem po kuchni brudnymi garnkami, emocjami, krzykiem i publicznym poruszaniem problemów rodzinnych, prawdziwa praca audytora restauracyjnego nie ma zbyt wiele wspólnego z tym, co widzimy w telewizji.

rs 2017 04ac 27

  Dla wielu właścicieli restauracji jedną z najtrudniejszych kwestii jest dostrzeżenie, że ich lokal ma poważny problem – z jakością dań, obsługi, współpracą w załodze, co przekłada się na spadek liczby gości oraz przychodów. Często problem ten jest wynikiem bardzo złożonego procesu, który trwa tak długo, że wizyta audytora restauracyjnego staje się ostatnią deską ratunku. Zarządzający lokalem nagle się orientują, że to ostatni moment na zmianę, bo każdy kolejny tydzień czy miesiąc może wpędzić ich w poważne tarapaty finansowe. Zauważenie tego problemu w odpowiedniej chwili, np. gdy przychody przestają rosnąć, to najlepszy moment, by poddać się kontroli i wprowadzić zmiany, które zapobiegną erozji biznesu. 

Określenie problemów restauracji

Zanim audytor zostanie wezwany do restauracji, pierwszym krokiem jest zawsze rozmowa z właścicielami, których zadaniem jest określenie faktycznych kłopotów, jakie ma ich firma. Czy jest to problem ze spadkiem przychodów, który podłoże ma w jakości obsługi, dań serwowanych gościom, czy może kwestia załogi, której sposób pracy nie zachęca do kolejnych wizyt, a może brak poprawnie prowadzonej polityki reklamowej lub przyjęcie takiej, która zamiast pomagać, szkodzi restauracji, przynosząc kolejne złe opinie. Właściciele muszą przedstawić swój punkt widzenia i szczerze odpowiedzieć na pytanie: co złego dzieje się z moją restauracją? Ich uczciwość wobec audytora i określenie stanu faktycznego ich firmy jest podstawą do tego, by praca, którą ten wykona, była skuteczna. Choć to trudne porównanie, audytor staje się kimś w rodzaju księdza podczas spowiedzi – słucha i musi usłyszeć prawdę, bez tego jego praca już na starcie nie ma sensu. Uczciwość, poparta zachowaniem dyskrecji określonej w umowie, i wzajemne zaufanie między audytorem a restauratorem to punkt wyjścia do rozpoczęcia prac nad zmianami w lokalu. 

Ocena...Anna Dębska

Restauracja 2/2017, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail