Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Zdjęcia jedzenia muszą krzyczeć

Świat zalewany jest ładnymi, poprawnymi fotografiami potraw. Aby jednak przykuć uwagę widza, trzeba wyjść poza utarte schematy i go zaintrygować.

 

rs 2017 04ac 28

 

 

  W XXI w. powszechnym stało się przekonanie, że każdy może być fotografem. Znacznie dostępniejszy stał się sprzęt, którym można zrobić dobre technicznie zdjęcie. Średniej klasy aparat cyfrowy jest w zasięgu niemal każdego. Technologia cyfrowa nie wymaga od fotografującej osoby znajomości procesów i technologii wywoływania zdjęć. Natychmiastowy podgląd obrazu nie wymaga bycia technicznym perfekcjonistą. Czy aby na pewno każdy może wziąć do rąk aparat i być fotografem? 

Poprawność techniczna nie wystarczy

Zasadniczą rzeczą są technikalia. Natychmiastowy podgląd daje tylko pozorne poczucie, że wszystko można od razu skorygować. Aby odpowiednio zareagować, trzeba znać wiele prawidłowości zachodzących pomiędzy wieloma zmiennymi. Do tego trzeba robić to wszystko biegle, by realizacja nie przedłużała się przez technologiczne próby i błędy. Zlecając zdjęcia, klient oczekuje sprawnej pracy i dobrych efektów. Jest to oczywiście kwestia doświadczenia i wprawy fotografa. Mnogość wykonanych zleceń czy cykli autorskich pozwala poznać sprzęt i nabrać technicznej biegłości. Do tego dochodzi światło. Światło jest bardzo trudną do okiełznania materią. Bez światła nie ma fotografii. W fotografii jedzenia jest ono niesamowicie ważne. Odpowiednim doborem światła można wyeksponować fakturę czy kolorystykę dania. Tu też kłania się doświadczenie fotografa. Przychodząc na plan zdjęciowy, fotograf ma doskonale wiedzieć, co ma zrobić, jak korzystnie oświetlić lub wykorzystać światło...Filip Klimaszewski

Restauracja 2/2017, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2018 02
2/2018   Spis treści »
marzec-kwiecień
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne