Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Związek wina i trufli

Leżąca w południowo-wschodniej Francji Dolina Rodanu to nie tylko jeden z najsłynniejszych regionów winiarskich na świecie, ale także kraina czarnej trufli. Nic więc dziwnego, że smaki wina i tych szlachetnych grzybów przenikają się tam ze sobą od setek lat.

rs 2017 04ac 36

  O ile sery wciąż pozostają najpopularniejszym dodatkiem do win, o tyle jednym z największych marzeń smakoszy wciąż są potrawy z dodatkiem trufli. Owianej legendą, nieprzyzwoicie drogiej, rzadko spotykanej. O jej wyjątkowości pisał nawet w swoim „Wielkim słowniku kulinarnym” Aleksander Dumas. Nie wiemy, czy słynnemu francuskiemu pisarzowi dane było zwiedzić Dolinę Rodanu, ale dziś co roku miejsce to jest celem rzesz turystów, m.in. właśnie ze względu na to, że jest to jeden z nielicznych regionów słynących zarówno z produkcji win, jak i występowania tych grzybów. 

Ludwik XIV, czyli smakosz trufli

Losy francuskiej trufli były jednak burzliwe. Chociaż grzyb znany był już 4 tys. lat temu w Mezopotamii, był stosowany w starożytnej Grecji, a Rzymianie siedząc w teatrze, zajadali się nim jak cukierkami, to w pewnym momencie trufla popadła w zapomnienie. Wystarczy wspomnieć, że w średniowieczu o...


Restauracja 2/2017, ALKOHOLE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2018 01
1/2018   Spis treści »
styczeń-luty
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne