Polskie tradycje wielkanocne w restauracji
 


Polskie tradycje wielkanocne w restauracji

2017-04-12

Baby, mazurki, serniki, żurek na prawdziwym zakwasie, faszerowane jajka czy domowej roboty pasztety kojarzą nam się ze świętami wielkanocnymi. I choć czasem mamy wrażenie, że polskie tradycje kulinarne powoli odchodzą w zapomnienie, to wciąż są restauracje, dla których ważne jest ich pielęgnowanie.

rs 2017 04 03

W gąszczu lokali gastronomicznych oferujących dania ze wszystkich stron świata są takie, które stawiają na dobrą, rodzimą kuchnię. Chlubnym przykładem może być warszawska restauracja Halka, będąca jednym z nielicznych lokali gastronomicznych, które uznają tradycyjne, polskie dania jako część dziedzictwa kulturowego. Kładzie ona duży nacisk na jego ochronę poprzez kultywowanie kulinarnych zwyczajów, jako alternatywę dla zalewającego nas zewsząd zagranicznego jedzenia.

W okresie wielkanocnym w Halce do końca kwietnia uczestniczyć można w firmowych i rodzinnych przyjęciach, podczas których stoły uginają się od polskich tradycyjnych dań. Takie spotkania cieszą się dużą popularnością, a ich goście są już stałymi bywalcami restauracji. Pojawia się tu menu wielkanocne, w którym znajdziemy także nieco już zapomniane potrawy, takie jak bliny gryczane, jesiotr, ostrobok, kaczka czy gęś. Wszystko smaczne i pięknie podane. Szef kuchni Halki kładzie duży nacisk na wykorzystanie tradycyjnych receptur i metod przyrządzania dań oraz świeże i zdrowe składniki, pochodzące z polskich gospodarstw i od krajowych producentów. Niektóre dania podane są także w unowocześnionej wersji, z wykorzystaniem innych składników i zaawansowanych technologii gotowania.

Restauracja oferuje także pomoc w przygotowaniu świąt wielkanocnych w naszych domach. To cenne udogodnienie zwłaszcza dla tych, którzy nie są miłośnikami gotowania lub zwyczajnie nie mają czasu na kulinarne przygotowania. Potrawy na wynos Halki można zamówić wcześniej i odebrać tuż przed świętami, starannie udekorowane i podane na swoich lub firmowych talerzach i półmiskach. Wystarczy je już tylko postawić na stole i przyjęcie gotowe.

Inną świąteczną propozycją jest spędzenie okresu wielkanocnego na przyjęciach firmowych, ale również w gronie rodzinnym. Posiłki celebrować można w przytulnie urządzonych wnętrzach restauracji. A jeśli mamy małe dzieci, możemy mieć pewność, że nie będą się nudziły. Czeka na nich bowiem magiczna szafa z zabawkami, a obok lokalu urokliwy park Morskie Oko z placem zabaw. W słoneczny dzień warto zarezerwować stolik w tonącym od wiosennych kwiatów restauracyjnym ogródku.

Halka Restauracja po polsku od początków istnienia stawia na dobrą, tradycyjną polską kuchnię i dba o jakość wszystkich dań. Dowodem tego są liczne nagrody przyznawane przez niezależnych jurorów – kulinarnych ekspertów, ale też przez gości, którzy w ten sposób doceniają dobre jedzenie. Lokal może się pochwalić między innymi cyklicznie już przyznawanymi statuetkami Złotego Widelca, certyfikatami jakości TripAdvisor, Grand Award Poland 100 Best Restaurants oraz wyróżnieniami w prestiżowym Żółtym Przewodniku Gault&Millau. Wśród nagród są także: Warszawa okiem mamy i Warszawa w kwiatach.

Więcej o restauracji: www.restauracjahalka.pl

 


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail