Z wizytą u Madziara
 
 

Z wizytą u Madziara

Sentyment Polaków do Węgier i kuchni serwowanej przez „bratanków” sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się restauracje inspirowane klimatami tego kraju. Jak z sukcesem prowadzić taki lokal? Tego można się dowiedzieć, odwiedzając białostocki Tokaj.

 

 

rs 2017 05am 03

 

 

Powód wyboru lokalizacji

 

Centrum miasta, własny lokal oraz doświadczenie gastronomiczne. 

 

Konkurencja

 

Restauracja usytuowana jest w centrum miasta, tak więc restauracji w pobliżu jest sporo, głównie z kuchnią polską, włoską, regionalną i sushi. 

 

Pomysł na biznes

 

Idea stworzenia restauracji zrodziła się już w latach osiemdziesiątych, kiedy to jej obecny właściciel podróżował na Węgry i raczył się tamtejszymi potrawami. Snuł wówczas marzenia o tym, by w przyszłości prowadzić restaurację z kuchnią węgierską. Zaraził nimi syna, który w dzieciństwie wraz z nim podróżował. Kiedy powstawała restauracja Tokaj, nie było jeszcze tylu punktów gastronomicznych co obecnie, brakowało także lokalu specjalizującego się w smakach znad Dunaju. 

 

rs 2017 05am 05

 

Menu

 

Kartę tworzą dania zarówno z tradycyjnej, jak i nowoczesnej kuchni węgierskiej. Właścicielom restauracji zależy na oryginalności, chcą swoim gościom pokazywać Węgry na talerzu. Priorytetem jest przeniesienie węgierskich smaków do Białegostoku, ponieważ wielu gości pamięta je z podróży do tego kraju w latach 80. i 90. Wiele przypraw i produk tów spożywczych używanych w restauracyjnej kuchni jest...Rafał Skórski

Restauracja 3/2017, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail