Nowa generacja zasilanych gazem systemów Panasonic VRF
 

 
Nowa generacja zasilanych gazem systemów Panasonic VRF

2017-07-31

Panasonic wprowadził do oferty nowe agregaty ECO G GE3 zapewniające wydajne chłodzenie, ogrzewanie, a także produkcję ciepłej wody użytkowej dla dużych obiektów komercyjnych. Ze względu na minimalne zużycie energii elektrycznej systemy te są idealne do projektów
z ograniczeniami zasilania. Oferują szeroki zakres temperatur pracy i mogą w sposób ciągły dostarczać 100 proc. wydajności grzewczej nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -20°
C.

 

ht 2017 06zt 05

 

Gazowe układy VRF to kompleksowe rozwiązanie dla dużych obiektów komercyjnych, szczególnie w lokalizacjach z ograniczeniami mocy pobieranej z sieci. Dzięki wykorzystaniu silnika napędzanego gazem system GHP ECO G zużywa jedynie 9 proc. energii elektrycznej, której potrzebowałby agregat elektryczny VRF o tej samej mocy. To oznacza, że więcej energii można przeznaczyć do zasilenia innych odbiorów w budynku, jak serwery IT, chłodnie, urządzenia produkcyjne czy oświetlenie, gwarantując ich niezawodne działanie w godzinach szczytu czy też w sytuacji ograniczeń dostaw prądu. Nowe agregaty GE3 mogą spalać zarówno gaz ziemny, jak i LPG, i wymagają tylko jednofazowego zasilania, co oznacza niższe nakłady inwestycyjne na ewentualne przystosowanie podstacji elektrycznych do zasilania układów ogrzewania i chłodzenia.

 

Jedną z głównych zalet systemów Panasonic GHP jest możliwość wykorzystania ciepła odpadowego do podgrzewania wody użytkowej. Ciepło pochodzące z płynu chłodzącego silnik, które zwykle ulatuje do atmosfery, jest odzyskiwane w wymienniku ciepła i wykorzystywane do podgrzania wody. W ten sposób agregat ECO G pracuje jako wbudowany podsystem odciążający główną instalację wody ciepłej i podgrzewający wodę „za darmo”. System może dostarczyć c.w.u. o temperaturze 65°C bez konieczności stosowania dodatkowych grzejników elektrycznych. Stanowi więc bardzo opłacalne rozwiązanie dla hoteli, które mogą wykorzystać „darmową” wodę na potrzeby basenów kąpielowych, spa lub pralni.

 

Układy GHP zaliczają się do najbardziej efektywnych urządzeń dostępnych na rynku. Dzięki systemowi odzysku ciepła pochodzącego z płynu chłodzącego silnik, nie wymagają uruchomienia cyklu odszraniana i mogą w sposób ciągły dostarczać 100 proc. wydajności grzewczej nawet przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej -20°C. Dodatkowo można je elastycznie konfigurować
w zespoły do 60 KM,
aby jeszcze bardziej zoptymalizować wydajność systemu.

 

Wysoka sprawność nowej linii ECO G GE3 to efekt wielu udoskonalań w konstrukcji urządzeń. Agregaty zyskały między innymi nowy wentylator w kształcie śruby z trzema łopatkami, który pozwala ograniczyć zużycie energii nawet o 30 proc. w porównaniu do urządzeń z konwencjonalnym wentylatorem 4-łopatkowym. Zaprojektowano również nowy wymiennik ciepła w kształcie litery „L” zapewniający o 25 proc. większą powierzchnię wymiany. Z kolei za sprawą większego koła pasowego silnika jednostki osiągają wyższą sprawność przy częściowym obciążeniu. W efekcie linia GHP GE3 oferuje o 20 proc. lepszy wskaźnik efektywności energetycznej SEER i o 10 proc. wyższy współczynnik SCOP.

 

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

 


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail