14 niezwykłych w y d a r zkeuńli n arnych
 

 
14 niezwykłych w y d a r zkeuńli n arnych

Planując podróż do innego kraju, opłaca się zwrócić uwagę na wydarzenia kulinarne, z których słyną niektóre miejsca. Czasem mogą one posłużyć jako inspiracja w gastronomicznym biznesie.

rs 2017 09zp 30 

Noche de Rabános, czyli Noc Rzodkiewek (Oaxaca, Meksyk)

Tradycja festiwalu sięga aż XVI wieku, kiedy w nowo założonych koloniach pojawiła się rzodkiewka, przywieziona przez hiszpańskich mnichów. Sprzedawcy wykonywali z rzodkiewek rzeźby, aby zwrócić uwagę klientów na nowe warzywo. Zwyczaj przetrwał wieki, a w 1987 r. odbyła się pierwsza Noc Rzodkiewek. W trakcie festiwalu rzemieślnicy wykonują rzeźby z półmetrowych rzodkiewek o wadze nawet do 5 kg. Wykonawcy konkurują ze sobą w trzech kategoriach, a zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne. 

Mistrzostwa Świata w S trzelaniu Groszkiem (Witcham, Wielka Br ytania)

Wszystko zaczęło się od konkursu zorganizowanego w 1971 r. przez przedstawiciela lokalnych władz. Celem zawodów w strzelaniu groszkiem było zebranie funduszy na remont ratusza, a opłata za uczestnictwo wynosiła zaledwie 1 funt dla dorosłych i 50 pensów dla dzieci. Rywalizacja przypadła do gustu mieszkańcom tak bardzo, że impreza odbywa się już od prawie 50 lat. Co więcej, wszyscy uczestnicy traktują konkurs śmiertelnie poważnie i długo ćwiczą przed startem.

Silakkamarkkinat, czyli Festiwal Śledzia (Helsinki, Finlandia

) Październik to czas na śledziową ucztę, którą organizują podczas Silakkamarkkinat, czyli Festiwalu Śledzia, Finowie. Przez cały tydzień na helsiński rynek – Kauppatori – rybacy przywożą świeże ryby, wędzą je na miejscu, serwują złowione niemal przed chwilą specjały. Historia Silakkamarkkinat sięga aż 1743 r., a na festiwalu regularnie pojawia się kilkadziesiąt tysięcy osób. 

Bitwa na słodycze (Vilanova i L a Geltrú, Hiszpania)

Zaczęło się od politycznego protestu, a skoczyło na tradycji....


Restauracja 5/2017, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail