6. edycja Sofitel Wine Days
  
6. edycja Sofitel Wine Days

2017-10-10

To wyjątkowe spotkanie prowadzone przez mistrzów sommelierów jest okazją do odkrywania nowych, nieznanych, a nawet egzotycznych odmian oraz pogłębiania wiedzy enologicznej. Tegoroczne święto wina odbywa się od 21 września do 31 października w hotelach Sofitel w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie i Budapeszcie.

rs 2017 09g 05

DNI WINA – ŚWIĘTO DOŚWIADCZENIA I DOSKONAŁYCH SMAKÓW

Sofitel Wine Days to doskonała okazja, by w 120 hotelach na całym świecie uczestniczyć w uczcie i francuskim art de vivre. Łącząc wydarzenia z tradycyjnym okresem zbiorów, który we Francji odbywa się we wrześniu i październiku, goście otrzymują możliwość współudziału w święcie mocno osadzonym w nadsekwańskiej kulturze. Specjalne atrakcje w ramach Sofitel Wine Days czekają również na gości odwiedzających hotele Sofitel w Polsce i w węgierskim Budapeszcie.

 

6. EDYCJA DNI WINA PODRÓŻĄ PO WINNYCH SMAKACH ŚWIATA

Wino jest dla Francji symbolem międzynarodowej renomy. Podkreśla wyjątkowe bogactwo i różnorodność mieszanek, które zadziwiają nie tylko Europejczyków ale także mieszkańców każdego zakątka świata. Cechy te podkreśla również marka Sofitel, która dzięki celebracji DNI WINA przedstawia obszerny przegląd najwyższej jakości trunków. Ich wybór został oparty o rekomendacje sommelierów Sofitel, na co dzień pozwalającym gościom na odkrywanie bogactwa i określonych cech różnorodnych rodzajów wina. Fascynująca podróż podczas Sofitel Wine Days nie ominie Australii, Argentyny, Portugalii czy Nowej Zelandii – regionów słynących ze światowej klasy win i bogactwa szczepów.

 

Sofitel Wine Days to inicjatywa, którą przez ostatnie 5 lat wspiera m.in. Jean Luc Jamrozik, Master Sommelier przy Sofitel Paris Baltimore i President of the Paris Sommeliers Association. Stanowi ona wsparcie do enologii modelowej i winiarstwa we Francji i na całym Świecie. – „Edukacja w zakresie rodzajów i gatunków wina opierała się dawniej tylko o Bordeaux, Bourgogne i szampana. Dziś współpracujemy ze wszystkimi regionami Francji i otworzyliśmy się przed winami pochodzącymi z zagranicy. Sommelierzy są bowiem ambadasorami wina – francuskiego, gdy jesteś za granicą i ambasadorami win międzynarodowych, gdy jesteś we Francji.”

 

Degustacje, wydarzenia specjalne, dyskusje i spotkania ze znanymi sommelierami to tylko szereg wydarzeń zaplanowanych przez hotele Sofitel w ramach Dni Wina. Szeroka ofertę prezentowaną w ramach Sofitel Wine Days przygotowały również hotele w Polsce i węgierskim Budapeszcie.

 

LEKCJA SMAKU SOFITEL WROCŁAW OLD TOWN

Sofitel Wrocław Old Town zaprasza na Lekcję Smaku z Domem Wina. Prowadzonym przez sommeliera Wojciecha Giebuta warsztatom, towarzyszyć będą degustacje specjalnie wybranych trunków i wyborna kuchnia. Lekcja Smaku z Domem Wina odbędzie się 19 października o godz. 19.00. Drugim wydarzeniem, jakie zostało zaplanowane w Sofitel Old Town Wrocław, będzie Exclusive Night z Szampanem Munn. Kolorowe światła, starannie na tę okazję wyselekcjonowa muzyka, szampańskie koktajle i możliwość wygrania weekendu w hotelu Sofitel Paris Baltimore Tour Eiffel czekać będą na gości 12 października od godz. 18.00. Dbając o tych, którym nie uda się skorzystać z atrakcji specjalnych, przygotowano szereg animacji. Wine shop w hotelowym lounge, oferta hotelowego baru czy precyzyjnie wyselekcjonowane tapas menu restauracji Pan Tadeusz wraz z rekomendowanym wyborem win sommeliera Piotra Lipińskiego to tylko nieliczne z propozycji czekających na gości. Członkowie programu lojalnościowego LeClub Accorhotels na najlepsze wina w ramach Sofitel Wine Days otrzymają 20% rabatu.

 

ŚWIAT KOKTAJLI SOFITEL GRAND SOPOT

Perła polskiego wybrzeża, Sofitel Grand Sopot, w ramach Dni Wina zaprosi do stworzonego i inspirowanego przez zespół Le Bar świata koktajli. W Champagne & Caviar Lounge, 5 października, odbył się wieczór francuski z gotowaniem na żywo. Specjalną atrakcją, zaplanowaną przez Sofitel Grand Sopot, będzie wprowadzenie okolicznościowego menu, które odbędzie się 19 października w Restauracji Art Deco. Dodatkowo, podczas Sofitel Wine Days, każdy z gości będzie mógł nabyć butelkę ulubionego wina z 20% bonifikatą.

 

OFERTA SPECJALNA SOFITEL WARSZAWA VICTORIA

Sofitel Warszawa Victoria również przygotował liczne niespodzianki w ramach Dni Wina. Jedną z nich jest wykwintne, 5. daniowe menu, specjalnie skomponowane przez Szefa Kuchni Restauracji La Brasserie Moderne, Macieja Majewskiego.
25 października, na specjalne zaproszenie Sofitel Warszawa Victoria, przyleci Stephane Schaeffer, ekspert z winnicy Bouchard Aine & Fils. Kolacja z gośćmi będzie okazją do podzielenia się swoją pasją i prezentacji najlepszych win. Podkreślając wyjątkowy czas w hotelach Sofitel, warszawscy barmani przygotowali trzy autorskie koktajle na bazie wina.

 

SOFITEL GRAND BUDAPEST – FRANCUSKI SZYK I KULTURA WĘGIER

 

Sofitel Grand Budapest, łącząc bogactwo kulturowe Węgier i Francji, specjalnie na Sofitel Wine Days przygotowuje własne wino – Sofitel RiesLink. Wychodząc do młodych miłośników „napoju bogów”, w ramach WINE CASINO, odbędą się wieczory muzyczne z najlepszymi węgierskimi DJ’ami, podczas których nie zabraknie degustacji najlepszych win. Wzmocnieniem więzi łączącej węgierskie produkty, francuskie wina i zrównoważony rozwój jest zaproszenie partnerów biznesowych, dziennikarzy i blogerów do udziału w Truffle Hunting With Wines. Połączeniem kultury lokalnej z francuskim szykiem i elegancją jest niedzielny brunch, którego w Sofitel Grand Budapest wino jest głównym bohaterem. Podczas niedzielnych spotkań prezentowane są słynące z najlepszych win regiony Węgier i Francji połączone z degustacja bestsellerów.

 

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail