Najlepsze smaki na Kongresie Szefów Kuchni
 


Najlepsze smaki na Kongresie Szefów Kuchni

2017-10-16

Podstawą sukcesu każdej kuchni są przede wszystkim najwyższej jakości produkty. Dlatego też na Kongresie Szefów Kuchni pojawiło się mnóstwo gości, którzy mogli bliżej poznać ofertę ok. 100 dostawców HoReCa. Dla odwiedzających mistrzowie kuchni przygotowali poczęstunek w postaci wykwintnych dań czy wymyślnych deserów. Dodatkowo, obecni mogli wymienić swoje poglądy i doświadczenia oraz zaczerpnąć wiedzy merytorycznej z odbywających się podczas kongresu prelekcji.

 rs 2017 10 03

W strefie dostawców pojawiły się jedynie wyselekcjonowane firmy, które mogły pokazać swoje produkty przybywającym gościom. Kryterium ich wyboru była najwyższa jakość. Jednym z wystawców, który zaprezentował swoje produkty oraz dania nimi inspirowane, był Debic największa spośród profesjonalnych nabiałowych marek, należąca do FrieslandCampina.

 

Goście, którzy odwiedzali stoisko Debic, mogli spróbować naszych produktów. Przygotowaliśmy zarówno coś na słodko, jak i słono. Słodkimi inspiracjami dzielił się Paweł Salamon (Szef Kuchni w Pałacu Smolarnia), a Witek Iwański (Szef Kuchni Restauracji Aruana w Hotelu Narvil) przygotował szereg wytrawnych, jesiennych kreacji - mówi Olga Andrzejewska, Key Account Manager FrieslandCampina Foodservice Poland. Nasze stoisko cieszyło się ogromną popularnością. Bardzo nam miło, że Szefowie Kuchni z całej Polski doceniają wysoką jakość i smak naszych produktów. Dzięki tego typu wydarzeniom mogą nas poznać również Ci, którzy wcześniej nie mieli ku temu okazji. Kierując swoją ofertę wyłącznie do profesjonalistów, stawiamy przede wszystkim na proste i naturalne składniki, z których powstają funkcjonalne produkty gwarantujące stały, najlepszy efekt oczekiwany przez każdego Szefa Kuchni. Nasze produkty są wybierane przez tych wszystkich, którzy poszukują właśnie tej pewności, pozwalającej im skupić się wyłącznie na udoskonalaniu swoich receptur – dodaje.

 

Odwiedzający stoisko Debic mieli okazję spróbować potraw przygotowanych przez Szefa Witka Iwańskiego, takich jak „risotto” z wędzonych ziemniaków z jałowcem i sałatką z kurek, wołowina sashimi z quinoa, kolendrą i spienionym masłem czy krem borowikowy z topinamburem, esencją jabłkową z rokitnikiem i sosem holenderskim z żubrówką. Bazę dań stanowiły Debic Culinare Original, Debic Traditional Butter oraz Debic Rast&Fry.

 

Na słodko Szef Paweł Salamon serwował gościom dekonstrukcję szarlotki z tiulem korzennym, żelem majerankowym czy kruszonką cytrynową, mus z czekolady i bryndzy z malinami, pistacjowym ciastkiem i miodulą oraz panna cottę z orientalną śliwką i foie gras. Do przygotowania deserów użyte zostały m.in. takie produkty Debic jak Creme Anglaise, Debic Stand&Overrun, Debic Parfait, Debic Culinaire, Debic Panna Cotta, Debic Prima Blanca 40% oraz Debic Traditional Butter.

 

Lody o smakach whisky, yuzu, solonego karmelu oraz żubrówki sporządził Paweł Mieszała przy użyciu bazy Debic Parfait do lodów i musów lodowych. Ponieważ właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży gotową, płynną mieszankę Debic Soft Ice, goście mogli spróbować także lodów włoskich. Usatysfakcjonowani byli również zwolennicy tradycyjnych rurek z bitą śmietaną, które można było znaleźć na naszym stanowisku – podsumowuje Olga Andrzejewska.

 

Szefowie Kuchni nie tylko kosztowali przygotowanych przez wystawców produktów i dań, ale mogli też uzyskać wiedzę merytoryczną dzięki odbywającym się prelekcjom z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zakupami, zapasami czy całą restauracją. Przeprowadzony został trening przywództwa, a zgromadzeni dowiedzieli się jak pracować na własne nazwisko.

 

Równoległe prowadzenie debat oraz wykładów, a także możliwość zapoznania się z asortymentem firm, dopełniło obrazu pracy w branży gastronomicznej. Odwiedzający mogli od kuchni poznać przeróżne smaki, oraz poznali techniki kreowania własnego wizerunku. Dodatkowo eksperci rozmawiali o tym, w jaki sposób przygotować się do nadchodzących zmian społecznych i rynkowych, które widać również w gastronomii.

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: http://kongresszefowkuchni.pl/


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail