Polska tradycja na zagranicznych rynkach
 


Polska tradycja na zagranicznych rynkach

2017-10-17

Polskie firmy podbijają zagraniczne rynki, oferując wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej cenie. Polscy przedsiębiorcy są kreatywni i oferują ciekawe, innowacyjne rozwiązania, dlatego też oferowane przez nich produkty i usługi wywołują spore zainteresowanie. Podstawą sukcesu jest znajomość rynku, na który wprowadza się swoje produkty.

rs 2017 10 04

Firma Folwark rozpoczęła swoją działalność w 1991 od dostarczania majonezu na polskie stoły. Dziś jej oferta obejmuje ponad 1300 receptur. Firma specjalizuje się w produkcji sosów dla konsumentów, HoReCa oraz szeroko pojętego przemysłu spożywczego. W Polsce sosy Folwark podkreślają smak potraw w wielu lokalach jak np. pizzerie Dominos, są też składnikiem wielu wyrobów producentów spożywczych np. przetworów rybnych jak Lisner czy North Fish. Coraz szerszą ofertę tych produktów można znaleźć na półkach sklepów, np. Carrefour, Topaz, Makro. Można je nabyć także w sklepie internetowym Frisco.pl.

Ostatnio smak sosów Folwark został doceniony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który przyznał znak Poznaj Dobrą Żywność dla sosu czosnkowego Folwark.

Obszar B2B

Sosy Folwark cieszą się dużą popularnością wśród firm z branży spożywczej. Szeroko rozumiany przemysł spożywczy obejmuje m.in. branżę piekarniczą, owocowo-warzywną, mięsną oraz rybną. Funkcjonalność sosów Folwark powoduje, że są niezwykle popularne w wielu branżach. Możliwość ich zastosowania na ciepło jak i na zimno daje nieograniczone możliwości dla działów R&D w wielu firmach. Sosy Folwark to nie tylko sos, ale również genialna marynata czy dodatek do wypieków. Kontrahenci doceniają elastyczność współpracy, szerokie portfolio oraz duży wybór opakowań. Produkty sprzedawane są w wiaderkach, workach, butelkach oraz opakowaniach jednoporcjowych o przeróżnych gramaturach. Firma dynamicznie rozwija się na rynku polskim a ostatnio bardzo wzrasta zainteresowanie sosami Folwark wśród firm zagranicznych.

Po ostatnich targach marek własnych PLMA w Amsterdamie zauważyliśmy bardzo duże zainteresowanie opakowaniami jednoporcjowymi. Szczególnie opcja produkcji sosów w opakowaniach zaprojektowanych przez Klientów wzbudziła szeroki oddźwięk. Obecność na targach zaowocowała wieloma nowymi kontaktami – mówi Łukasz Kotaniec, Członek Zarządu Kotaniec, producenta sosów Folwark.

Eksport produktów

Jak donosi Główny Urząd Statystyczny eksport w okresie styczeń – sierpień 2017 r. wzrósł w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 7,7 %

Bardzo dynamicznie rośnie zainteresowanie sosami Folwark poza granicami kraju. Z miesiąca na miesiąc firma notuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. Sosy Folwark można już znaleźć na Węgrzech w sklepach sieci Tesco oraz w sieci kin w Rumunii. Sosy Folwark rozpieszczają podniebienia również za oceanem – w USA i Kandzie.

Planujemy wejście na rynek włoski, niemiecki i holenderski, rozmowy na ten temat wciąż trwają. Jesteśmy przekonani, że wkrótce zostaną zakończone satysfakcjonująco dla obu stron – dodaje Łukasz Kotaniec.

 

Globalny rynek jest otwarty na polskie produkty i chętnie je przyjmuje. Nie oznacza to jednak natychmiastowego sukcesu. Aby zająć znaczącą pozycję, należy przede wszystkim zbadać rynek, na który planuje się wejść, zrozumieć jego specyfikę, charakterystykę biznesową a następnie przygotować przemyślaną strategię sprzedażowo-marketingową.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail