Gastronomia powinna postawić na rzepakowy
 


Gastronomia powinna postawić na rzepakowy

W czerwcu 2017 r. pracownia badawcza GFK na zlecenie kampanii „Pokochaj olej rzepakowy” przeprowadziła badania dotyczące wiedzy na temat olejów roślinnych. Okazało się, że olej rzepakowy, zarówno pod względem znajomości, jak i używania, jest liderem wśród tłuszczów roślinnych na polskim rynku.

  rs 2017 06zi 24

Co sprawia, że olej rzepakowy jest tak chętnie wybierany? Respondenci odpowiadają: dostępność, uniwersalność, możliwość stosowania go zarówno do pieczenia, jak i do sałatek oraz… pochodzenie. Aż 92 proc. konsumentów docenia rzepakowy za to, że jest łatwo dostępny, a 91 proc. wybiera olej rzepakowy ze względu na doskonałą przydatność do smażenia. Rzepakowy doceniany jest także ze względu na swój skład. Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych przyczyniła się do tego, że jest najczęściej wybieranym przez ankietowanych olejem do przygotowywania dań w polskiej kuchni. To ważne aż dla 69 proc. zapytanych konsumentów. Nie bez znaczenia jest także przystępna cena oleju rzepakowego – to cecha, którą docenia 93 proc. zapytanych osób.

Dowodem wzrastającej popularności oleju rzepakowego są badania AC Nielsen, które pokazały, że od stycznia do lipca 2017 r. udział oleju rzepakowego na polskim rynku wzrósł z 81,7 do 83,5 proc. Większość ekspertów rekomenduje spożywanie oleju rzepakowego ze względu na jego naturalność, co deklaruje aż 93 proc. pytanych ekspertów. 50 proc. liderów opinii ceni rzepakowy za pomoc w obniżaniu cholesterolu i walce z miażdżycą – to dzięki zawartości kwasu ALA (kwas alfa linolenowy) z rodziny omega-3, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Doceniona jest także zawartość witamin – aż 69 proc. ekspertów poleca go ze względu na wysoką zawartość witaminy E, a 51 proc. ekspertów docenia rzepakowy za to, że jest naturalnym źródłem kwasów omega-3. Nie bez znaczenia jest także proporcja kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3. W oleju rzepakowym wynosi ona 2:1, co jest istotne aż dla 25 proc. spośród zapytanych liderów opinii...


Restauracja 6/2017, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail