Bagietka popijana piwem
 


Bagietka popijana piwem

Kanapkarnia z pubem na osobnych piętrach – tak niezwykłe połączenia na rynku gastronomicznym stanowią prawdziwą rzadkość. Taverne Henri we flandryjskim mieście Mons przyciąga tłumy gości, i to pomimo braku strony internetowej i profilu na Facebooku.

rs 2017 06zi 28  

Lokalizacja

Lokal mieści się w kamienicy przy Grand-Place 1 (dawna pisownia Grand'Place). Jest to centralny plac zabytkowego centrum Mons. Tak jak inne place centralne w miastach Flandrii jest rozległy i zlokalizowany w pobliżu deptaka handlowego. Teren placu jest dostępny dla samochodów, ale zabronione jest parkowanie na nim lub krążenie wokół niego. Każdego roku jest on areną starannie wyreżyserowanego widowiska Lumeçon, które odzwierciedla walkę św. Jerzego z smokiem. Na Grand- Place mieszczą się liczne kawiarnie i restauracje, co sprawia, że miejsce to przyciąga rzesze mieszkańców Mons oraz turystów. 

Okoliczna konkurencja

Rywalizacja o podniebienia gości jest na Grand-Place bardzo zacięta. Mieści się tu bowiem wiele lokali serwujących znakomitą i zróżnicowaną kuchnię. Dość powiedzieć, że to w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Le Comptoir de Marie, restauracja z Przewodnika Michelin. Jej renoma oparta jest na talencie zatrudnionych w niej kucharzy i jakości produktów. Miłość do tych ostatnich i przywiązanie do mieszkańców Mons oraz samego miasta są w tym lokalu dzielone z gośćmi. Szef kuchni za każdym razem ujawnia im „swoją tajemną alchemię smaków i słodką magię aromatów”. Taverne Henri co prawda nie oferuje tak wyrafinowanych potraw, jak utytułowana konkurencja, ale sztukę przygotowywania sandwiczy ma opanowaną do perfekcji. 

rs 2017 06zi 29Rafał Skórski

Restauracja 6/2017, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail