ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Polkrys: jakość na tacy
  
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Polkrys: jakość na tacy

2017-11-21

Firma Polkrys Sp. z o.o. z Aleksandrowa Kujawskiego to specjalista w dziedzinie produkcji opakowań jednorazowych z tektury litej i falistej. Dzięki nowoczes-nemu parkowi maszynowemu regularnie doskonali swoją ofertę usług i wzbogaca asortyment sprzedawanych produktów.

ht 2017 11ag 13 

Obecny na rynku od 25 lat Polkrys to dynamicznie rozwijająca się rodzinna firma produkcyjno-handlowa i jeden z liderów polskiego rynku w branży producentów opakowań jednorazowych.

Firma została powołana do życia przez seniora rodu Krzysztofa Wróblewskiego, który wspomina jej początki jako bardzo trudne. Brak odpowiedniego surowca i poszukiwania właściwej technologii produkcji doprowadziły do skonstruowania maszyny własnego pomysłu, która jest wykorzystywana w firmie do dnia dzisiejszego podczas tłoczenia tacek i talerzy. Firma była budowana etapami, a gdy w 2016 r. Krzysztof Wróblewski zdecydował się przejść na emeryturę, zarządzanie firmą przekazał swym synom.

Produkty wytwarzane w oparciu o nowoczesne i ekologiczne technologie spełniają restrykcyjne wymagania stawiane opakowaniom przeznaczonym do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Oferta firmy koncentruje się na rynkach dań typu fastfood oraz cukierniczym. W portfolio produktów znajdują się m.in.: tacki, talerze, podkłady i kartony do pakowania dań do spożycia na miejscu lub na wynos, pudełka na pizzę z zastosowaniem bariery. Obejmuje ono także tacki i podkłady cukiernicze, szufelki do ciast, pudełka do tortów i pączków w szerokiej gamie kształtów, z nadrukiem lub bez nadruku.

Możliwości produkcyjne Polkrysu są imponujące. Firma chwali się, że jej potencjał wytwórczy to 615 tys. tacek i 108 tys. kartonów do pizzy dziennie (czyli – odpowiednio – 12,3 mln/2,160 tys. miesięcznie oraz 147,6 mln/25,920 mln rocznie).

Polkrys współpracuje także z zagranicznymi partnerami i zasięgiem obejmuje całą Europę.

 ht 2017 11ag 12

Bogata oferta, innowacyjne rozwiązania

Kluczem do sukcesu w biznesie, oprócz najwyższej jakości produktów i usług dla klienta, jest bez wątpienia stałe poszerzanie oferty o nowe rozwiązania. Ważna jest również analiza trendów zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym – Polkrys reaguje na te zmiany i dzięki temu wprowadza na rynek nowe produkty. Nasza firma wprowadziła ostatnio do swej oferty dwa produkty, których nie posiada żaden inny producent ze wschodniej Polski – podkreśla Tomasz Wróblewski, członek zarządu Polkrys.

Pierwszy z nich to produkt niespotykany wcześniej na polskim rynku, czyli papierowe pojemniki do zgrzewu. Mogą one znaleźć zastosowanie w wielu branżach: cateringowej, piekarniczej, cukierniczej, wędliniarskiej, mrożonek i nie tylko.

Innowacyjny produkt stanowi doskonałą alternatywę dla pojemników z tworzyw sztucznych. W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o szkodliwości aluminium oraz jego negatywnym wpływie na zdrowie, również w procesie obróbki termicznej. Dzięki zastosowaniu innego surowca papierowe pojemniki firmy Polkrys są bezpieczne i z powodzeniem mogą zastępować opakowania wykonane z aluminium. Z uwagi na użyty w procesie produkcji materiał są one również bardzo przyjazne dla środowiska oraz łatwiejsze do ponownego odzysku.

Nasze pojemniki, w zależności od rodzaju wykorzystanej folii, mogą znaleźć wiele zastosowań. Pozwalają na głębokie mrożenie (nawet do – 40°C) i grzanie w piekarniku do 220°C, a także podgrzewanie w mikrofali. Są bardzo szeroko wykorzystywane w gastronomii, głównie w mrożonkach i daniach gotowych na wynos. W przeciwieństwie do pojemników z tworzyw sztucznych, pojemniki firmy Polkrys dają każdemu odbiorcy możliwość odróżnienia się od konkurentów poprzez stworzenie niepowtarzalnego, indywidualnego nadruku. Może on być wykonany zarówno po zewnętrznej stronie, jak i wewnątrz opakowania – takie rozwiązanie jest możliwe dzięki folii barierowej, która skutecznie oddziela żywność od nadruku. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, dla przykładu: na spodzie opakowania lub na folii zewnętrznej można umieścić informację o składzie zapakowanego produktu lub opracować odrębne projekty i wersje kolorystyczne dla każdej kategorii produktowej z osobna.

Drugim z oferowanych nowych rozwiązań są talerzyki typu chinet „Nie wymiękam”, których nazwa opisuje ich kluczową właściwość, czyli dużą odporność na przemiękanie. Zamiast pulpy papierowej do ich wykonania zastosowano tekturę GC powlekaną folią PET, która tworzy nieprzepuszczalną barierę dla tłustych, kwaśnych i uwodnionych produktów spożywczych. Dodatkową zaletą jest możliwość wykonywania na produktach indywidualnych nadruków reklamowych, co w efekcie prowadzi do otrzymania rozwiązania przyciągającego uwagę kupującego swoją kolorystyką oraz ciekawym wzorem.

Produkt świetnie zdaje egzamin jako zamiennik dostępnych na rynku talerzy i półmisków z pulpy papierowej. Dodatkowym atutem jest również atrakcyjna cena.

 

Jakość i niezawodność

Firma Polkrys przywiązuje dużą wagę do jakości swojej oferty. Jako wiarygodny partner biznesowy jesteśmy zobowiązani do ciągłego doskonalenia naszych produktów oraz praktyk biznesowych. To stawia przed nami wymóg właściwej kontroli naszych produktów przez regularne badania gotowego wyrobu – wyjaśnia Tomasz Wróblewski. Dlatego firma współpracuje z najlepszymi laboratoriami polskimi i zagranicznymi takimi jak COBRO – Instytut Badawczy Opakowań, Laboratorium Badań Materiałów i Opakowań Jednostkowych w Warszawie, Centrum Badawczo-Rozwojowe J. S. Hamilton Poland z Gdyni oraz ze szwajcarskim Laboratorium Analiz Chemicznych SQTS -SWISS QUALITY TESTING SERVICES. Zapewniamy najwyższą jakość swoich wyrobów poprzez wdrożenie i przestrzeganie Procedury Dobrych Praktyk Produkcyjnych, w tym kontroli i identyfikacji (traceability) wyrobu na każdym etapie produkcji, od surowca do gotowego wyrobu – mówi Tomasz Wróblewski. Pozwala to wypełnić wymagania Rozporządzenia Komisji Europejskiej Nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 roku w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającej dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG i Rozporządzenia Komisji NR 2023/2006 z dnia 22 grudnia 2006 roku w sprawie dobrej praktyki produkcyjnej w odniesieniu do materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Opakowania z zastosowaniem bariery z tworzywa sztucznego dodatkowo muszą spełniać wymagania Rozporządzenia Komisji WE NR 10/2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością. W firmie wprowadzono również Dobre Praktyki Higieniczne, które stanowią gwarancję zachowania standardów higieny w trakcie produkcji opakowań do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Obecnie firma znajduje się w trakcie wdrażania systemu HACCP, który pozwoli na identyfikację, ocenę i kontrolę zagrożeń istotnych dla bezpieczeństwa produktu. Jako producent opakowań do kontaktu z żywnością Polkrys pozostaje pod stałym nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która sprawdza zgodność firmowych deklaracji ze stanem faktycznym. Ponadto dla klientów promu-jących działania prośrodowiskowe firma wdrożyła system kontroli łańcucha dostaw wyrobów zawierających surowce leśne dla grupy produktów z tektury litej i falistej. 25 października 2017 roku Polkrys otrzymał certyfikat o numerze BV-COC-137982 potwierdzający kompetencje pracowników w zakresie certyfikatu. W bazie danych www.fsc.org można potwierdzić posiadanie przez spółkę tego certyfikatu.

Jako lider branży produkcji opakowań jednorazowych możemy pochwalić się wykorzystaniem najnowszych technologii i nowoczesnym parkiem maszynowym. Procedury i standardy, które u nas obowiązują, są wyznacznikiem dbałości o każdy szczegół wykonania produktu – dodaje Tomasz Wróblewski.

Firma dba, by surowce stosowane do produkcji opakowań były najwyższej jakości. Co więcej, obecni i przyszli klienci firmy Polkrys mogą liczyć na fachowe doradztwo w zakresie doboru najodpowiedniejszych dla danego zlecenia technologii i materiałów. – Umiejętność zrozumienia potrzeb klientów daje nam możliwość wyjścia naprzeciw ich oczekiwaniom poprzez dowolność pakowania produktów według indywidualnych potrzeb,

jak również ich fachową personalizację. Tylko dzięki aktywnej współpracy z odbiorcami jesteśmy w stanie zrealizować każde, nawet najbardziej oryginalne zamówienie.

Pracownicy firmy to zespół kompetentnych, doświadczonych i wykwalifikowanych fachowców. O ogromnej wadze przywiązywanej przez zarząd firmy do jak najwyższych standardów zarządzania przedsiębiorstwem świadczy wdrożenie przez kadrę kierowniczą wydziałów produkcji i utrzymania ruchu procesów TPM (Total Productive Maintenance), LEAN oraz 5S.

Dużo uwagi poświęcanej optymalizacji pracy maszyn i prowadzone systematycznie szkolenia dla załogi sprawiają, że dla Polkrysu nie ma zleceń nie do wykonania. Profesjonalizm działania, rze-telność, dbałość o każdy szczegół i najwyższa jakość produktów stanowią wizytówkę naszej firmy – podkreśla Tomasz Wróblewski.

Właściciele firmy deklarują gotowość zmierzenia się z każdym wyzwaniem. Firma oferuje kompleksową ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb i – co istotne – zapewnia szeroki wybór asortymentu w jednym miejscu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie zagwarantować swym klientom krótkie terminy realizacji zamówień, a także profesjonalnie przygotowane zaplecze logistyczne – stwierdza Tomasz Wróblewski.

 

Tomasz Wróblewski

Artykuł sponsorowany


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail