70 lat Winterhalter:pomysłowość, niezawodność, przewidywalność
 


70 lat Winterhalter:pomysłowość, niezawodność, przewidywalność

2017-12-12

Winterhalter – ekspert w zakresie przemysłowych systemów zmywaniaz Mackenbeuren w Niemczech świętuje w tym roku swoją 70. rocznicę. W chwili obecnej już trzecie pokolenie prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo, reprezentującei wspierające innowacyjność i niezawodność w profesjonalnych kuchniach w wielu krajach na całym świecie.

W 1947 roku Karl Winterhalter założył we Friedrichshafen przedsiębiorstwo „Karl Winterhalter – Urządzenia elektryczne i artykuły gospodarstwo domowego”. Jego pierwsze legendarne już „Backhexe“ („Czarodziej pieczenia”) stało się w 1949 roku hitem. Wąska specjalizacja jaką jest zmywanie przemysłowe została wybrana dopiero 10 lat później. Pierwszą zmywarką była GS60.

Pionierskie urządzenia konstruowane były w przydomowym warsztacie, a próby zmywania w GS60 przeprowadzane były w ogrodzie. Jürgen Winterhalter, syn założyciela firmy i Prezes Grupy Winterhalter wspomina: Talerze, które moja mama smarowała rozdrobnionym szpinakiem i zostawiała do wyschnięcia, stawały się rzeczywiście czyste. To było fascynujące. Historia sukcesu przedsiębiorstwa wzięła od tego swój początek. Jürgen Winterhalter: Mój ojciec idealnie trafił w zapotrzebowanie gastronomów – hasło „czyste naczynia w najkrótszym czasie“ odbiło się w tej grupie dużym echem.

Kolejnym krokiem była produkcja seryjna maszyn i otwarcie dodatkowych miejsc produkcyjnych w Endingen (Niemcy) i Rüthi (Szwajcaria). Wraz z otwarciem pierwszego przedstawicielstwa w Holandii w 1967 roku rozpoczął się okres umiędzynarodawiania marki, którą konsekwentnie prowadził Jürgen Winterhalter mówiąc: Moim konikiem jest technika, rozwój maszyn, ale przede wszystkim możliwość sprzedaży na całym świecie. Sukcesywnie były otwierane kolejne przedstawicielstwa w Europie i Azji. Aby lepiej sprostać azjatyckim wymogom w 2015 roku zostało otwarte kolejne miejsce produkcyjne w Rayong (Tajlandia).

Również dla Ralpha Winterhaltera, wnuka założyciela firmy i obecnego Prezesa, technika zmywania nie jest obca. Do czwartego roku życia mieszkał on w pobliżu fabryki w Meckenbeuren w Niemczech, a jego placem zabaw była hala produkcyjna. Ralph Winterhalter: Mam duży respekt patrząc na pracę życia mojego dziadka i ojca. W trudnych czasach mój dziadek miał odwagę założyć przedsiębiorstwo, a mój ojciec potrafił spojrzeć w przyszłość, dzięki czemu marka stała się rozpoznawalna na całym świecie. Tak więc każdy przedsiębiorca ma swój temat, który go inspiruje. Moim jest „cyfrowa kuchnia“, dzięki której możemy jeszcze bardziej wspierać naszych klientów.

Wynikiem optymalizacji procesu cyfryzacji jest projekt NEXT LEVEL SOLUTION oraz maszyny, których dostęp do Internetu wprowadza zmywanie na wyższy poziom. Ralph Winterhalter: Jesteśmy pewni, że dzięki temu nasza marka z powodzeniem i sukcesem wejdzie w przyszłość.

Dzisiaj przedsiębiorstwo zatrudnia na całym świecie ponad 1500 pracowników. Posiada również około 40 przedstawicielstw oraz wielu partnerów handlowych na wszystkich kontynentach, a eksport stanowi w tej chwili ponad 75%.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail