Ambiente 2018: Światowa premiera marki KROSNO w nowej odsłonie
 
Ambiente 2018: Światowa premiera marki KROSNO w nowej odsłonie

2018-02-14

Jeden z największych producentów szkła użytkowego w Polsce Krosno Glass (d. Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO)  i dostawca na ponad 60 światowych rynków  stworzył nowy systemem komunikacji wizualnej marki KROSNO oraz zmodyfikował architekturę oferty. Nowa odsłona flagowej marki KROSNO zadebiutowała na Międzynarodowych Targach Dóbr Konsumpcyjnych Ambiente 2018 we Franfurcie nad Menem.  Na targach pojawiło się 4,4 tysiąca wystawców (w tym ponad 50 z Polski) z 89 krajów. Łącznie Ambiente 2018 odwiedziło ponad 134 tysiące gości ze 168 krajów.

Krosno Ambiente day1 01
Są to największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie, gdzie prezentowane są najnowsze produkty i innowacje z dziedziny dekoracji i wyposażeni, dając możliwość zapoznania się z wiodącymi trendami. Targi podzielone były na sekcje: Dining – dekoracje i nakrycia stołowe, Giving – prezenty i upominki oraz Living – pomysły dla mieszkań i domów. Targi te stwarzają świetną okazję do przedstawienia produktów dla hoteli, restauracji i branży cateringowej. Pojawiają się na nich profesjonalni kupcy, dekoratorzy, architekci wnętrz, przedstawiciele branży cateringu oraz hoteli luksusowych z całego świata.

Z tej okazji skorzystała m.in. firma Krosno Glass. – W Krosno Glass wiemy, że istotne wydarzenia wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego z wielką przyjemnością i dumą przedstawiamy nowe logo, materiały wizerunkowe i wyrazistą prezentację produktów. Za tą oprawą stoją ważne, pozytywne zmiany zachodzące w naszej hucie, które zgodnie ze strategią na lata 2018-2023 prowadzić będą do rozwoju sprzedaży naszego szkła w kraju i za granicą, w tym w kanale online, w oparciu o silną markę KROSNO – powiedział podczas Ambiente Paweł Szymański, prezes zarządu Krosno Glass.

KROSNO to synonim najwyższej jakości od 1923 roku, co znalazło wyraz w projekcie nowego logo w formie hasła „Brilliance in glass since 1923”. Oprócz znaku firmowego, odmieniony koncept marki obejmuje wszystkie motywy graficzne i materiały wizerunkowe, katalog na 2018 rok oraz stronę WWW. Czerpiąc z niemal 100 lat tradycji doskonałego rzemiosła, słynącego z dbałości o każdy detal, marka KROSNO otwiera nowe karty swojej historii z przesłaniem „Doświadczaj życia piękniej”. – Przez nowoczesny, wyróżniający stylistycznie koncept chcemy uwolnić potencjał drzemiący w naszym szkle. Marka KROSNO zabiera użytkowników do świata, w którym piękno, jakość i wyrafinowanie są najważniejszymi wartościami. Chcemy, by – jak przez dziesięciolecia – marka KROSNO nieustannie wzbudzała jednoznaczne skojarzenia ze słynnym, polskim szkłem, jak ‘amerykański bourbon’, ‘włoskie prosecco’ czy ‘holenderskie tulipany’ – powiedziała Monika Jusińska-Zbiegniewska, dyrektor marketingu Krosno Glass. Odnowione portfolio marki KROSNO tworzy 280 produktów o szerokim wachlarzu zastosowań: do napojów, do serwowania potraw, dekoracji wnętrz i na prezenty. Zespół projektantów i rzemieślników huty Krosno Glass przygotował 30 unikatowych kolekcji szkła formowanego ręcznie i automatycznie.

Podczas targów Ambiente zaprezentowano makietę opakowań, które marka KROSNO wdrażać będzie stopniowo do końca pierwszego półrocza 2018 r. Wytworną, czarną szatę graficzną zyskały opakowania dla segmentu produktów Premium, wytwarzanych ręcznie lub maszynowo. Z kolei w minimalistycznych, białych pudełkach prezentowane będzie szkło do użytku codziennego, wytwarzane metodą maszynową. Z początkiem tego roku firma Krosno Glass rozpoczęła wdrażanie nowej strategii rozwoju na lata 2018-2023. Zakłada ona inwestycje w kompleksową modernizację wszystkich linii produkcyjnych oraz instalację nowego pieca hutniczego, które są w trakcie planowania.  Firma zamierza systematycznie zwiększać sprzedaż krajową i zagraniczną w oparciu o zreorganizowane siły handlowe, rozwój e-commerce, re-launch marki KROSNO oraz efektywne zarządzanie ofertą produktową. Na Podkarpaciu spółka zbuduje nowe centrum logistyczne, które zapewni sprawną realizację portfela zamówień z kraju i zagranicy. Wartość inwestycji jest szacowana na 200 mln zł w ciągu 5 lat.

Wśród ponad 50 polskich wystawców polskich byli też m.in. zakłady porcelany stołowej Karolina, huta szkła Justyna i Irena, firmy Adler, Prosperplast, Ravi, PAW, Karo-Plast, Lamela, Solbika i Minex. Kolejna edycja targów Ambiente odbędzie się w dniach 8 - 12 lutego 2019 roku.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail