Tradycyjne smaki, nowoczesne narzędzia
 


Tradycyjne smaki, nowoczesne narzędzia

Innowacyjne zaplecze kuchni to nie tylko wyposażenie, ale także rozwiązania. Pierwsze pozwala przygotować doskonałe potrawy, drugie – zaoszczędzić czas.

 

 

rs 2018 02ai 23

  Cieszący się międzynarodową sławą szef kuchni Paco Pérez jest zdobywcą pięciu gwiazdek Michelin: dwóch dla restauracji Enoteca (Hotel Arts w Barcelonie), jednej dla Cinco (hotel Das Stue w Berlinie) oraz dwóch dla Miramar. Restauracja Miramar znajduje się w urokliwym miasteczku nadmorskim Llançà na Costa Brava. Szef kuchni korzysta z pieca Mibrasa Mini w przygotowaniach oszałamiającego menu, składającego się z trzydziestu imponujących dań. Celem Miramar jest rozwijanie kuchni innowacyjnej opartej na tradycyjnych produktach lokalnych, by zbudować grunt dla prawdziwie awangardowej sztuki gotowania. Mibrasa jest piecem grillowym z zamkniętą komorą wykonaną z najlepszej jakości stali. Piece powstają we własnej fabryce w Gironie dzięki rękom ekspertów i rzemieślników. Produkty firmy służą najbardziej wymagającym kucharzom, którzy oczekują czegoś więcej od urządzeń w swojej kuchni. Rozwiązania techniczne umożliwiają użytkownikowi sterowanie przepływem powietrza poprzez zmianę natężenia żaru, co wpływa również na temperaturę w piecu.

Możliwość regulacji w skuteczny sposób optymalizuje zużycie węgla drzewnego, skutkując niezwykłą wydajnością. W piecu Mibrasa można przygotowywać różne produkty spożywcze z wykorzystaniem tradycyjnych technik gotowania, takich jak: blanszowanie, pieczenie – również w niskich temperaturach, smażenie czy grillowanie i zapiekanie. – W naszej restauracji korzystając z tego pieca, przygotowujemy kilka dań z nowego menu. Wśród nich warto wymienić pierogi z czarnej rzepy z bobem i miętą, popcornem pietruszkowym i sosem z czarnego bzu oraz szarpaną kaczkę będącą składnikiem sałatki wzbogaconej morelą, dressingiem czekoladowym i piklami – mówi Paweł Kibart, szef kuchni Genesis Restaurant. Środowisko pracy pieca Mibrasa powoduje, że z przygotowywanych produktów kucharz zawsze może wydobyć naturalny smak i aromat. 

 

Na zapleczu i na sali

 

O tym, że innowacyjne produkty są obecne nie tylko na zapleczu kuchni, ale i w przestrzeni dostępnej dla gości, świadczy przykład firmy Komat. Podczas odbywających się w listopadzie zeszłego roku dwudziestych piątych targów HORECA w Krakowie wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepszy produkt dla hotelarstwa i gastronomii. W kategorii wyposażenie i urządzenia gastronomiczne zwyciężyła linia bufetów FRESH firmy Komat. To już kolejny raz bufety te zostały docenione przez środowisko gastronomiczne. Wyróżnienie to potwierdza innowacyjność i doskonałą jakość tego produktu. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w bufetach FRESH zapewniają atrakcyjną prezentację potraw, a także gwarantują zachowanie ich świeżości i walorów smakowych na dłużej. Oprócz mgiełki pary wodnej zastosowanej w bufetach chłodniczych, do wysokiego poziomu prezentacji przyczynia się także kaskadowy układ półek, który odpowiednio eksponuje produkty i ułatwia do nich dostęp klientom. Bufet można wkomponować w każde wnętrze dzięki szerokiemu wachlarzowi materiałów wykończeniowych o bogatej kolorystyce. To od klienta zależy, czy bufet wykonany...Marcel Hanus

Restauracja 1/2018, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail