Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Kwaśny to ulubiony smak Polaków

Jakie potrawy smakują nam najlepiej? Okazuje się, że kwaśne. To smak, który często obecny jest w naszej kuchni, i to jego też szukamy w restauracjach. Tak wynika z badania „Polska na Talerzu 2017”. A oto walory rodzimej kapusty kwaszonej i kiszonych ogórków.

 

  rs 2018 02ai 25

• Kwaszonki (kiszonki) zalecane zimą

Kwaszonki zalecane są w sezonie jesienno-zimowym, gdy dostęp do świeżych owoców i warzyw jest ograniczony. Są niskokaloryczne, wspomagają odporność. Powinny stanowić element codziennej diety ze względu na zawartość witamin, składników mineralnych czy błonnika. Kwaszenie to najstarsza metoda przedłużania świeżości żywności, zabezpiecza przed psuciem (cały jej proces opisano w XIX wieku). Jest metodą konserwowania produktów przez poddanie procesowi fermentacji, którą wywołują bakterie kwasu mlekowego, należące do rodziny Lactobacillaceae. Podwójne określenia kwaszona/ kiszona mogą wprowadzać konsumenta w błąd. W obrocie handlowym w odniesieniu np. do kapusty występują dwie metody utrwalania o odmiennych cechach sensorycznych i różnej wartości odżywczej. Pierwsza polega na...Maria Szustakowska-Chojnacka

Restauracja 1/2018, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności