Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Kwaśny to ulubiony smak Polaków

Jakie potrawy smakują nam najlepiej? Okazuje się, że kwaśne. To smak, który często obecny jest w naszej kuchni, i to jego też szukamy w restauracjach. Tak wynika z badania „Polska na Talerzu 2017”. A oto walory rodzimej kapusty kwaszonej i kiszonych ogórków.

 

  rs 2018 02ai 25

• Kwaszonki (kiszonki) zalecane zimą

Kwaszonki zalecane są w sezonie jesienno-zimowym, gdy dostęp do świeżych owoców i warzyw jest ograniczony. Są niskokaloryczne, wspomagają odporność. Powinny stanowić element codziennej diety ze względu na zawartość witamin, składników mineralnych czy błonnika. Kwaszenie to najstarsza metoda przedłużania świeżości żywności, zabezpiecza przed psuciem (cały jej proces opisano w XIX wieku). Jest metodą konserwowania produktów przez poddanie procesowi fermentacji, którą wywołują bakterie kwasu mlekowego, należące do rodziny Lactobacillaceae. Podwójne określenia kwaszona/ kiszona mogą wprowadzać konsumenta w błąd. W obrocie handlowym w odniesieniu np. do kapusty występują dwie metody utrwalania o odmiennych cechach sensorycznych i różnej wartości odżywczej. Pierwsza polega na...Maria Szustakowska-Chojnacka

Restauracja 1/2018, NARZĘDZIA
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail