Konkursy kulinarne podczas Mazury HoReCa – ostatnie dwa tygodnie zgłoszeń!
 


Konkursy kulinarne podczas Mazury HoReCa – ostatnie dwa tygodnie zgłoszeń!

2018-03-18

Trzecia edycja targów Mazury HoReCa to także trzecia edycja prestiżowych konkursów kulinarnych dla profesjonalistów i uczniów szkół gastronomicznych. Jeszcze tylko do 30.03.2018 trwają zgłoszenia uczestników.

 rs 2018 1az 03

Master Challenge by Schöller”, „Drób na Polskim Stole”, „Gęsina w Restauracji” – po raz pierwszy w historii targów w każdym z tych konkursów zmierzy się aż 16 uczestników na jednocześnie pracujących stanowiskach konkursowych (w konkursach drobiowych wystąpi 16 dwuosobowych drużyn).

Master Challenge by Schöller” to konkurs na kreatywny deser lodowy, w którym 17.04. wezmą udział uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski, a 18.04. profesjonalni kucharze i cukiernicy. Uczestnicy przygotowują oryginalne desery, bazując na smaku roku lodów Schöller i produkcie nabiałowym firmy Debic (sponsorów konkursu). Główną nagrodą dla uczniów jest kwota 3 000 zł, a dla profesjonalistów aż 10 000 zł! W ubiegłym roku bezkonkurencyjnym złotym medalistą w konkursie dla profesjonalistów okazał się Mariusz Burrita z bydgoskiej Cukierni Sowa.

Konkurs dla przedstawicieli restauracji z całej Polski „Gęsina w Restauracji” (17.04) jest współorganizowany przez Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi i Expo Mazury oraz finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. Tematem głównym jest danie z gęsi. Już dwukrotnie pierwsze miejsce w konkursie zdobyli Bartłomiej Wrona i Jakub Rusinek z Restauracji Oranżeria z Rzeszowa, broniąc w 2017 tytułu zdobytego w 2016.

W konkursie „Drób na Polskim Stole” (18.04) współorganizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izbę Gospodarczą oraz finansowanym również z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego walczą dwuosobowe zespoły uczniów reprezentujących szkoły gastronomiczne. W tym roku będą musieli dokonać rozbioru indyka i przygotować z mięsa indyczego dania konkursowe.

Chcesz spróbować swoich sił w konkursie, poddać się ocenie profesjonalnego jury, zdobyć atrakcyjne nagrody? Tylko do 30.03.2018 masz czas, by podjąć decyzję i wysłać zgłoszenie! Formularze zgłoszeniowe dla uczestników i regulaminy są dostępne na stronie: http://mazuryhoreca.pl/pl/konkursy.

Nie jesteś cukiernikiem, szefem kuchni ani uczniem szkoły gastronomicznej, ale chcesz poczuć konkursowe emocje, kibicując uczestnikom? Zapraszamy! Bezpłatne zaproszenia na targi Mazury HoReCa 2018 można pobrać na stronie: https://expobilety.pl/targi/87.

 


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail