Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Szybkość kosztuje

Czas dostawy to jeden z najbardziej istotnych czynników wpływających na zadowolenie klientów i sukces restauracji – wynika z raportu Stava o rynku dowozów jedzenia w 2017 r.

 

 

 rs 2018 02ai 18

  Średnią wartość rachunku za jedzenie na dowóz determinuje przede wszystkim minimalna kwota zamówienia. Zdecydowana większość restauracji nie przyjmuje zamówień poniżej 20-25 zł. Koszt dowozu do klienta jest w tym wypadku zbyt wysoki w stosunku do wartości rachunku i takie zamówienia są zazwyczaj nieopłacalne. Klienci nie są skłonni zapłacić za dowóz więcej niż 5 zł, a to nie pokrywa w całości kosztu. Dużą część kosztu dostawy restauracja musi pokrywać z marży na posiłku. Restauracje, które wożą najwięcej, często mają bezpłatną dostawę dla klienta i cały jej koszt pokrywają z marży. Restauracje, które opierają się głównie na ruchu na sali, a dowozy traktują jako dodatek, ustawiają minimalną kwotę zamówienia jeszcze wyżej – na poziomie 40-50 zł. To jest już jednak istotna bariera dla klientów i zazwyczaj oznacza automatycznie niewielki wolumen dostaw z takiej restauracji. Co ciekawe, różnice w średniej wartości rachunku widoczne są także w rozbiciu według godziny zamówienia. Wyraźny szczyt występuje od poniedziałku do piątku o godzinie 11.00-12.00. Klienci zamawiają wtedy jedzenie do biur dla większej grupy osób naraz. Jako potwierdzenie warto zwrócić uwagę, że nie ma tego szczytu w soboty i niedziele. Porównując ogólną średnią wartość rachunku do średnich w poszczególnych dniach tygodnia, możemy zaobserwować, że najniższa średnia występuje w poniedziałki, a najwyższa w piątki. Biorąc pod uwagę, że w poniedziałki również liczba zamówień jest najniższa, czyni to...


Restauracja 2/2018, RAPORT

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności