Jakość i tradycja zamknięta w oryginalnej butelce
 
Jakość i tradycja zamknięta w oryginalnej butelce

2018-03-28

Tradycja to coś, co powinniśmy pielęgnować. Kiedyś przekazywana z pokolenia na pokolenie, następnie straciła na wartości i znaczeniu tylko po to, aby dziś wrócić ze zdwojoną siłą. Współcześnie w wielu sferach życia wracamy też do korzeni. Nie dziwi więc fakt, że uznanie zyskują ponownie wódki tradycyjne, jak na przykład ziemniaczana.

Obecnie zauważalny jest trend, w którym konsumenci stawiają na jakość i doceniają fakt, że spożywany alkohol ma historię: fajną nazwę, oryginalny smak, pewien przekaz, wyjątkowe okoliczności powstania receptury… oraz to , że za produkcją ulubionej butelki stoją wykwalifikowani eksperci manufaktury z tradycjami. Stajemy się degustatorami. Alkohol dla współczesnych Polaków jest przede wszystkim dodatkiem do dobrej zabawy w gronie rodziny, czy przyjaciół. Lubimy łączyć smaki, ozdabiać nasze drinki – eksperymentować.

Zdaniem ekspertów, w przypadku alkoholu Polacy, coraz bardziej świadomie wybierają i chętniej sięgają po produkty wysokiej jakości oraz sprawdzone połączenia smakowe. Szczególną popularnością cieszą się wysokiej jakości wódki czyste, w tym wódka ziemniaczana, która jest świetną bazą do drinków. Wybór alkoholu uzależniony jest nie tylko od indywidualnych preferencji, lecz także od płci.

Kobiety preferują wódki smakowe, bardziej przyjazne dla podniebienia, mężczyźni natomiast częściej decydują się na zdecydowane w smaku mocniejsze trunki - w tym wódkę czystą. Częściej takżeją wybie ramy, gdy celebrujemy różne okoliczności. I takim przykładem jest np. Wódka Toruńska, którą mo żemy odkryć w dwóch odsłonach kategorii wódek czystych: czystą zbożową i czystą ziemniaczaną.

Wódka Toruńska Ziemniaczana to wódka czysta stworzona w oparciu o szlachetny ziemniaczany spirytus, do produkcji którego użyto tylko polskich ziemniaków. Ten tradycyjny, lekko słodkawy trunek znany był w kraju już w czasach przedwojennych. Stworzony jest według unikatowej receptury na bazie krystalicznej wody głębinowej. Idealny do biesiadowania i do długich rozmów w gronie bliskich. Niezaprzeczalnie wpisuje się w modę i klimat alkoholi wybieranych przez współczesnych Polaków.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail