Gelato Festival Europa 2018
  
Gelato Festival Europa 2018

2018-04-27

Właśnie wyruszył w drogę po Europie Gelato Festival. Na dziewięciu przystankach będą prezentowane najsmaczniejsze lody z Włoch. Juz niebawem najlepsi wytwórcy - mistrzowie lodów wystartują w finale światowego konkursu!

ice 564944 1920

W dniach 20 – 22 kwietnia 2018 na Piazza Michelangelo we Florencji, odbyło się wielkie otwarcie Gelato Festival Europa – pierwszego na świecie konkursu na najlepszego kreatora i wytwórcę lodów, o najlepszym smaku. Następnie uczestnicy konkursu będą odwiedzać kolejne miasta Włoch i Europy: Rzym, Mediolan, Turyn, Londyn, Berlin, Wiedeń i Warszawę. 13 kwietnia 2018 w Mediolanie odbyła się konferencja prasowa otwierającą II edycję konkursu. Gelato Festival 2018 ruszył w swoją podróż po miastach Włoch i całej Europy. Ponad 150 mistrzów lodów weźmie udział w konkursie i będzie walczyć o zwycięstwo, w 9 wydarzeniach w Europie, począwszy od 20 kwietnia, aż do 7 lipca. Następnie w połowie września wszyscy powrócą do Florencji na wielki finał Festiwalu “All Stars”.

W tym roku Gelato Festival miał inaugurację we Florencji, od 20 do 22 kwietnia. Wydarzenie w każdym z miast Europy będzie prezentowało najlepsze smaki lodów 16 najlepszych wytwórców, mistrzów lodów z Półwyspu Iberyjskiego. Zostali oni wybrani z tysięcy kandydatów, kreatorów “zimnych słodkości”, aby oferować swoje przysmaki odwiedzającym Gelato Festival smakoszom lodów i ich rodzinom. Wielkie otwarcie odbyło się na placu Piazzale Michelangelo, gdzie przez 3 dni miasto Michała Anioła, stało się także stolicą najwyższej jakości i niepowtarzalnych smaków lodów. Od niedzieli 28 kwietnia do wtorku 1 maja Gelato Festival wyruszy w dalszą podróż i będzie gościł w Rzymie. W stolicy Włoch wydarzenie będzie miało miejsce na Magnolia Street. Zespół mistrzów lodziarstwa, będzie prezentował szeroką paletę klasycznych i innowacyjnych smaków swoich deserów lodowych. Następnie Gelato Festival pojedzie do Turynu na skwer Vittorio Veneto, na sobotę i niedzielę 5 i 6 maja, a następnie do Mediolanu na skwer Castello na sobotę i niedzielę, 12 i 13 maja “Festiwal Lodów “ zagości na “Food Week” w Mediolanie.

Gelato Festival dla mieszkańców Włoch i miast Europy, jakie odwiedza to unikatowa możliwość odkrywania nie tylko nowych smaków lodów ale i sekretów ich wytwarzania. Odwiedzający mają okazję nie tylko skosztować smaków najlepszych w Europie, niespotykanych lodów, ale także podczas gier i zabaw edukacyjnych poznać ich historię. Gelato Festival zaprasza odwiedzających, smakoszy lodów na piękne skwery i place w kluczowych miastach Europy, gdzie czekają trzy ogromne trzynastometrowe foodtracki. Wśród nich największy “Buontalenti”, który jest największą mobilna fabryką lodów. Partnerami strategicznymi Gelato Festival są firmy: Carpigiani i Sigep. Bilety na wydarzenie są dostępne w przedsprzedaży dla mieszkańców całej Europy na międzynarodowej stronie wydarzenia: www.gelatofestival.it/biglietto Odwiedzający będą mogli smakować wszystkich lodów, mistrzów startujących w konkursie oraz uczestniczyć w innych atrakcjach, jakie będą sie odbywać na terenie gdzie zagości GELATO FESTIVAL.

W czerwcu Gelato Festival opuści Włochy i wyruszy dalej odwiedzając: Berlin (1-2 czerwca), Warszawę (9-10 czerwca), London (23-24 czerwca) i Wiedeń (6-7 lipca) Finał trasy europejskiej odbędzie się we Florencji podczas Festiwalu “All Star” 14-16 września). W konkursie zostaną wybrani mistrzowie tegorocznej edycji oraz najlepsi z najlepszych, od roku 2010 do dzisiaj. Następnie GELATO FESTIVAL wyruszy w swoją długą drogę przez Atlantyk do Ameryki, gdzie odwiedzi 8 miejsc na zachodnim i wschodnim wybrzeżu. Jednym z kluczowych sponsorów włoskiej edycji Gelato Festival 2018 jest “Intesa Sanpaolo”. Wydarzenie to jest także wspierane przez grupę znanych w branży firm, jak: Ifi, Cartoprint, Seda group, Mec3, Cookies, The Original®, oraz mediów branżowych: Punto IT, Punto DE, PuntoItaly i TuttoGelato.

"Gelato Festival jest dla mistrzów sztuki kreowania lodów szansą na zaprezentowanie ich kunsztu szeroko w Europie i na świecie, a tym samym promocję Włoch jako kolebki tego deseru - mówi Gabriele Poli, pomysłodawca i prezydent Festivalu - “W tym dniu święta Włoskiej Kuchni, z “Gelato Festival World Masters” kontynuujemy wieloletni projekt promujący włoską kulturę, włoskie smaki poprzez najwyższą jakość, unikatowość i zdrową rywalizację w osiąganiu niewyobrażalnych efektów kulinarnych.” "Gelato Festival jest gotowy na tegoroczne spotkanie z miłośnikami lodów w całej Europie. “Ta podróż - dodaje Achille Sassoli, Market Development Director w Carpigiani Group, “ rozpoczęła się już w styczniu w SIGEP i zabierze nas aż do Gelato Festival World Masters 2021. Dzięki współpracownikom Carpigiani na całym świecie, ta podróż to 22 konkursy w wielu krajach, na trzech kontynentach i ponad 500 mistrzów lodów, którzy zgłosili sie do konkursu.” "Gelato Festival,” - jak podkreśla Patrizia Cecchi, Group Exhibitions Director w Italian Exhibition Group, “prezentuje solidarność, współprace i strategiczną wizję rozwoju segmentu lodów. “

Tegoroczna edycja Gelato Festival 2018 jest jednocześnie otwarciem Gelato Festival World Masters 2021, wielkiego konkursu dla najlepszych kreatorów lodów na naszej planecie. Lody i ich smaki będą oceniać setki smakoszy przez najbliższe 4 lata na 5 kontynentach. W ten sposób zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma tytuł Mistrza Świata w tej sztuce. Najlepsi (8 mistrzów lodów) każdego “przystanku” uzyskają prawo do uczestniczenia w konkursie finałowym. Pierwsza edycja Gelato Festival odbyła się we Florencji w 2010 roku. Inspiracją była historia pierwszego zapisanego przez architekta Bernardo Buontalenti w 1559 przepisu na przygotowanie lodów. Od tego czasu festiwal poszerzał swoje granice, zaczynając od Włoch, poprzez Europę aż po Stany Zjednoczone Ameryki w 2017 roku i do tego roku gdy otwiera największy światowy konkurs dla mistrzów lodziarstwa Gelato Festival World Masters 2021. http://www.gelatofestival.it/

Więcej informacji na temat polskiej edycji GELATO FESTIVAL w Warszawie uzyskają Państwo w zajmującej się działaniami PR tego wydarzenia firmie Perfect Ideas.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail