Gelato Festival 2018 rusza w podróż po Europie
  
Gelato Festival 2018 rusza w podróż po Europie

2018-05-25

W weekend 9 - 10 czerwca na terenie Wodnego Parku, przy ulicy Dominika Merliniego w Warszawie odbędzie się polski “przystanek” tego europejskiego wydarzenia, gdzie 16 najlepszych mistrzów lodów walczy o zwycięstwo i laur najlepszego “lodziarza” Europy.

215A1669 

Gelato Festival po odwiedzeniu włoskich miast, wyrusza dalej w trasę po Europie! Teraz Gelato Festival 2018 przygotowuje się do “polskiego przystanku”. Wydarzenie odbędzie się na terenie Wodnego Parku, przy ulicy Dominika Merliniego w Warszawie, w dniach 9-10 czerwca , w godzinach 12.00-20.00. Smakosze lodów spotkają tu 16 spośród najlepszych mistrzów włoskich deserów lodowych, a każdy z nich przygotuje i pozwoli posmakować niepowtarzalne formy i smaki lodów. Przez 2 dni Warszawa stanie sie stolicą najwyższej klasy włoskich lodów. Będzie to dla Warszawiaków i turystów tu przebywających unikatowa możliwość poznania historii powstawania lodów, sekretów ich przygotowywania oraz smakowania najznakomitszych smaków. Dla najmłodszych przygotowane są także zajęcia edukacyjne w “laboratorum lodów na kólkach” - 3 ogromne ciężarówki. Bilet za 25 zlotych (dzieci do 1 m wzrostu wchodzą gratis -J) upravnia odwiedzających do próbowania smaków wszystkich lodów oraz głosowana na te najpyszniejsze.

Podczas zakończonych włoskich “przystanków” Gelato Festival 2018 – mistrzowie lodów spędzili 11 pracowitych dni. We Florencji, Rzymie, Turynie i Mediolane tysiące Włochów zjadło ponad 20 ton najwyższej klasy lodów, wykonanych przez 64 różnych mistrzów. Włosi na swoich “przystankach” wybierali ulubione smaki. Jak dotąd zwycięzcami były smaki: z dziką miętą (Florencja), z orzechami (Turyn), ze słonymi orzeszkami ziemnymi (Rzym) oraz “ogórek, limonka i imbir” (Mediolan). Po odwiedzeniu Warszawy, 23-24 czerwca Gelato Festival rusza do Londonu , gdzie na terenie Covent Garden, mistrzowie lodów będą oferować degustację swoich wyśmienitych deserów, a 6 – 7 lipca odwiedzą ostatni przystanek w Wiedniu (Parndorf). Program podróży po Europie Gelato Festival zamyka wydarzenie “ All Stars” we Florencji (14-16 września), gdzie zwycięzcy poszczególnych etapów tegorocznej oraz zwyciężcy poprzednich edycji Gelato Festival od 2010 zaprezentują swoje niespotykane smaki lodów przed wyruszeniem przez Ocean Atlantycki do Ameryki by rozpoczć swoją podróż przez drugą półkulę (8 przystanków)

Gelato Festival po raz pierwszy pojawił się we Florencji, kolebce lodów. w 2010 roku, zainspirowany pomysłem i recepturą pierwszych lodów jaką stworzył znany architekt Bernardo Buontalenti w 1559. Przez 18 lat, wydarzenie co roku rozszerza swoja tasę podróży mistrzów lodów najpierw na inne miasta Włoch, potem Europę, po Stany Zjednoczone Ameryki, od 2017 roku. Dotychczas odbyły się 64 festivale i co roku ich przybywa. Podczas tegorocznej edycji Gelato Festival 2018 został ogłoszony Gelato Festival World Masters 2021 , wyzwanie dla najznakomitszych mistrzów lodów z całego świata. Zaplanowaliśmy podróż i setki “przystanków” w wielu miastach, przez najbliższe 4 lata, na 5 kontynentach, w efekcie których wybrany zostanie Mistrz Swiata w kreowaniu lodów.

Wiecej o wydarzeniu: www.gelatofestival.it


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail