Topowe restauracje Dubaju
 

 
Topowe restauracje Dubaju

Wielobarwny kulturowo i etnicznie Dubaj może poszczycić się rosnącą z roku na rok liczbą restauracji, prowadzonych przez mistrzów światowej kuchni. To kolebka współczesnej gastronomii i miejsce, w którym można posmakować potraw z różnych zakątków świata. A wszystko w jednym miejscu! To wreszcie miasto wciąż prężnie rozwijające się pod względem nowych, topowych konceptów. Które z nich koniecznie trzeba odwiedzić w 2018 r.?

 rs 2016 11e 23

 

Dubaj, jako miejsce prężnie rozwijającej się gastronomii, stał się miastem, które po prostu przyciąga tę branżę. Nic dziwnego. Wszakże to tu w jednym miejscu można posmakować specjałów z całego świata. Oferta gastronomiczna Dubaju to szeroka gama znanych i cenionych konceptów restauracyjnych najlepszych szefów kuchni z całego świata. Nie sposób tu nie wspomnieć o takich wielkich nazwiskach, jak choćby Vineet Bhatia, Atul Kochhar, Gary Rhodes, Pierre Gagnaire, Gordon Ramsay, Nobu Matsuhisa, Richard Sandoval, Giorgio Locatelli czy Jamie Oliver.

Co więcej, magnetyzm miasta tak mocno przyciąga przedstawicieli branży gastronomicznej, że wielu z nich nie tylko posiada i prowadzi restauracje w Dubaju, ale na stałe osiedliło się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wśród znanych w kulinarnym świecie osobistości znajdują się Reif Othman (Play Restaurant and Lounge), Luigi Vespero (z restauracji Galvin Dubai) czy Gordon Ramsey. Potencjał miasta jest tak duży, że niektórzy młodzi utalentowani szefowie kuchni swoją wielką przygodę z gastronomią rozpoczęli właśnie w Dubaju, zyskując międzynarodową sławę i poważanie. Należą do nich m.in. Nick Alvis i Scott Price. To wreszcie miejsce, gdzie co roku odbywa się światowy festiwal gastronomiczny – Dubai Food Festival.

Miasto jest nie tylko atrakcyjną lokalizacją dla międzynarodowych topowych restauracji, ale także doskonałym miejscem dla rozwoju niewielkich, lokalnych marek i konceptów gastronomicznych. Zachwycające klimatyczne kawiarenki, herbaciarnie, ciastkarnie i restauracje tworzą tu unikatowy klimat, jakiego nie znajdzie się nigdzie indziej. Dubaj jest wręcz przepełniony atmosferą i aromatem tych miejsc, tworząc jedyne w swoim rodzaju miejsce na świecie – kolebkę współczesnej światowej gastronomii. Must see, czyli jakie restauracje koniecznie trzeba odwiedzić Narzędzia

Po pierwsze – szyk i klasa, czyli eleganckie restauracje w Dubaju

Morimoto Dubai


Restauracja 3/2018, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail