Mistrz kulinarny radzi
 
Mistrz kulinarny radzi

Sezon grillowy już wkrótce, tak więc pora się do niego odpowiednio przygotować. Zadbanie o dobry sprzęt, przybory to nie wszystko, potrzebna jest też odpowiednia wiedza, by cieszyć się tym, co na talerzu. Dobre produkty plus właściwe podejście do nich, przyprawy, znajomość obróbki uczynią z nas mistrza grillowania.

 rs 2016 11e 24

  Smak wielu mięs, ryb i warzyw zależy w dużej mierze od odpowiednio dobranych przypraw i dobrze skomponowanej marynaty. Właśnie dzięki marynacie mięso zyskuje soczystość, kruchość i aromat. Marynowanie wzbogaca walory smakowe, jestem jego wielkim zwolennikiem, bo efekt końcowy jest zawsze zadowalający. Dzięki marynatom mięso można przechowywać nawet kilka dni. Mięsa pozostawione w marynacie nie tylko nie zepsują się, ale wręcz przeciwnie – z czasem nabierać będą głębi smaku i aromatu. Sam lubię pozostawić produkt w marynacie nawet na całą noc przed dniem, w którym będzie odbywało się nasze święto grilla. Ważne jest, aby do marynat, w których wykorzystujemy suszone zioła, używać oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego. To doda soczystości naszym produktom. Dzięki oliwie z oliwek w połączeniu z ziołami i czosnkiem lub chili warzywa zyskają wyrazisty smak. Używanie marynat przygotowanych na bazie miodu zniweluje aromat tłustego mięsa (np. żeberek) i spowoduje, że będzie ono łatwiej przyswajalne dla organizmu. Pamiętajmy, że mięso użyte do marynowania powinno być zawsze świeże, a marynowane kawałki mięsa powinny być jednakowej grubości, wówczas będziemy mieć gwarancję, że marynata wchłonie się równomiernie.

Nie bójmy się stosować do marynowania alkoholi

Duże kawałki mięsa z warzywami można zamarynować też w specjalnych workach do pieczenia, a następnie w całości piec. Jeśli marynujemy...Robert Sowa

Restauracja 3/2018, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail