Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Kurs na kulinarny sukces

W ciągu niespełna trzech lat Anna i Tomasz Strażyńscy stworzyli restaurację, która na gastronomicznej mapie kraju zajmuje miejsce wyjątkowe. Położona w liczącej pięciuset mieszkańców nadodrzańskiej wsi Tawerna Kapitańska przyciąga swoją ofertą i atmosferą nie tylko rodzimych gości, ale także miłośników smakowych doznań z Niemiec, Szwajcarii, Włoch, a nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich!

 rs 2016 11e 28

Pomysł na biznes

W miejscu, gdzie znajduje się Tawerna Kapitańska, pierwotnie miał być dom jej właścicieli. Namówieni przez znajomych artystów, dla których zorganizowali jednorazową imprezę, postanowili jednak zaaranżować w obiekcie przestrzeń, w której osoby przypływające do pobliskiej mariny łódkami i statkami mogłyby coś zjeść. Najpierw był grill, potem Anna i Tomasz Strażyńscy w weekendy zaczęli organizować przyjęcia urodzinowe, komunijne i spotkania firmowe, a w 2015 r., gdy zrezygnowali z prowadzenia cateringu na planach filmowych, otworzyli restaurację à la carte. 

Konkurencja

Ścinawa Polska to licząca ok. 70 domów wieś położona na obrzeżach Oławy. I choć Anna i Tomasz Strażyńscy tworzyli restaurację z myślą o mieszkańcach tego miasta i jego okolic, to po czasie okazało się, że stanowią oni mniej niż pięć procent gości. Przeważająca większość klientów to przyjezdni z Opola, Katowic, Warszawy czy Wrocławia. I to w tym ostatnim można upatrywać ewentualnej konkurencji dla Tawerny Kapitańskiej. Warto podkreślić, że tak jak najlepsze lokale w stolicy Dolnego Śląska również koncept ze Ścinawy nie narzeka na brak gości z zagranicy, w tym także tych znanych, jak np. włoski piosenkarz Francesco Napoli.

Szef kuchni

Anna Strażyńska jako szef kuchni przez lata zdobywała doświadczenie wśród gwiazd filmu, telewizji i estrady. Artyści pokochali jej kulinarny kunszt i zachęcili do otwarcia restauracji, gdzie regularnie bywają. W jej daniach goście Tawerny Kapitańskiej odkryją zarówno smaki tradycyjne,...Rafał Skórski

Restauracja 3/2018, KONCEPT

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności