10. Festiwal Win Niemieckich
  
10. Festiwal Win Niemieckich

2018-06-28

W ramach tegorocznego Festiwalu Win Niemieckich 25 wystawców przedstawiło wina od 33 producentów. Na pierwszym festiwalu w roku 2009 jedynie ośmiu wystawców prezentowało swoje wina i oraz Sekty i jedynie kilkunastu importerów miało w swojej ofercie niemieckie wina. Obecnie w Polsce sprzedaje je ponad 60 importerów.

image069

"Ta historia sukcesu symbolizuje również rozwój niemieckiego wina w Polsce. Ubiegły rok można nazwać rokiem rekordowym. Niemieccy producenci dostarczyli do Polski ponad 7 mln butelek wina o wartości 12 mln euro, co czyni Polskę 8 rynkiem eksportowym” – tymi słowami przywitała gości 10. Festiwalu Win Niemieckich w dniu 21 czerwca w Warszawie Monika Reule, Dyrektor Generalna Niemieckiego Instytutu Wina. Podczas festiwalu odbyły się dwa seminaria. Tomasz Prange-Barczyński przybliżył branży niemieckie Sekty, a Adam Pawłowski poprowadził seminarium: „Jak zwiększyć obrót winami w restauracji – na przykładzie win niemieckich”.

W tegorocznej edycji Festiwalu Win Niemieckich winiarze z Niemiec zaprezentowali ponad 150 rodzajów wina niemieckiego, w tym przede wszystkich Rieslingi, ale również Weiss- i Grauburgundery, Silvanery i aromatyczne szczepy jak Gewürztraminer, Muskateller czy Sauvignon Blanc. Nie zabrakło obecnych i znanych już na naszym rynku producentów, ale udział wzięło również 14 producentów zainteresowanych wejściem na rynek polski.

Zaplanowaną na popołudnie część degustacyjną dla branży odwiedziło ponad 120 osób, reprezentujących HoReCę, importerów wina i prasę. "Tradycja Festiwalu Wina w Warszawie, organizowanego rokrocznie od dziesięciu lat, ugruntowała naszą pozycję nie tylko na warszawskim rynku. Cieszymy się z coraz większego zainteresowania nie tylko samym festiwalem, ale przede wszystkim winem niemieckim. W roku 2017 kilkunastu importerów zdecydowało się na wprowadzenie do swojej oferty wina niemieckie”- mówi kierownik Przedstawicielstwa NIW w Warszawie, Anna Gmurczyk.

W ramach tegorocznego festiwalu goszczono producentów z 7 regionów winiarskich:

1. Badenia: Badischer Winzerkeller, Weingut Nägelsförst, Weingut Klumpp
2. Frankonia: Fürstlich Castell’sches Domänenamt, Weingut Hemberger
3. Hesja Nadreńska: Weingut Rappenhof, Weingut Thörle, Weingut Familie Erbeldinger, Weingut Bergkloster, Weingut Bernhard, Weingut Geil, Weingut Meiser, Weingut Müller-Dr. Becker, Weingut Zehe-Clauß, Tussock Jumper, Weingut Römerhof
4. Mozela: Weingut Van Volxem, Weingut Sybille Kuntz, Weingut Immich-Batterieberg, Weingut Knebel, Moselland Winzergenossenschaft
5. Palatynat: Weingut Braun, Weingut Stefan Meyer, Weingut ‘Hambacher Freiheit’, Weingut Dr Bürklin-Wolf, Weingut Villa Hochdörffer, Weingut Peter Stolleis, Weingut Hensel
6. Rheingau: Domdechant Werner‘sches Weingut, Weingut Meine Freiheit, Weingut Georg Breuer, Weingut Leitz
7. Wirtembergia: Weingut Graf Neipperg

 

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail